Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya

The I-Land Konusu Oyuncuları; Netflix Tarzında Bilim Kurgu Dizisi

Kötülük genlerde midir! Yoksa insan, hayatın ona sunduklarını yaşarken mi tercih eder kötülüğü. Yaşamına sıfırdan başlasan yine aynı hataları yapar, başa sarar mısın.

12 Eylül’de Netflix kütüphanesine dahil olan The I-Land’ın 1. sezonu yayınlandı. Yedi bölümden oluşan ortalama 40 dk. süren mini dizi İlk bakışta size Lost, Westworld, Matrix ve Açlık Oyunlarını çağrıştırabilir. İçine hepsinin kurgusundan biraz biraz alınmış diyebiliriz. Dostum dikkat et ilk bakış aldatıcı olabilir.

Ada'da mahsur kalan grubun ilk zamanları
Ada’da mahsur kalan grubun ilk zamanları

On yabancı hatıraları silinmiş ve kim olduklarını ya da oraya nasıl geldiklerini bilmez bir halde ıssız bir adada uyanıyor. Başrol oyuncumuz Chase’in uyanışı ile gizemli adanın kapıları açılıyor. Sineklerin Tanrısına (William Golding’in romanı) görsel saygı duyulabilecek cinsten bir deniz kabuğu tutuyor elinde ve iki şeyi fark etmesi uzun sürmüyor: Yalnız değil ve Ada’da ki her şeyi hatta Ada dışında herşeyi keşfetme misyonu var. Tabii kendisi bunun farkında olmayabilir. İlk karşılaştığı kişi K.C (Kate Bosworth) oluyor ve bu karşılaşma pek hoş ilerlemiyor.

  #After Life’ın 2. Sezon Tarihi Belli Oldu

Chase’nin kök salmaya değer bir karakter olduğunu ilk görüşte anlıyorsunuz zira konunun çoğu onun üzerinde dönüyor. Fakat K.C ile karşılaştıkları andan itibaren birbirlerinden nefret ediyorlar. Bu nefretin nasıl oluştuğunu anlamak asla mümkün değil. Hatta ikisi de dizide bunun için var ? birbirlerinden nefret eden iki karakter yaratalım diye koyulmuş gibiler. Ayrıca dizide hiçbir şey açılış sahneleri kadar kötü ilerlemiyor. Netflix bu tarz diziler yaratmayı kesinlikle seviyor. Kendine özgün bir konusu olmadan, parçaları farklı yerlerden klonlayarak birleştirip izleyicinin önüne düşük bütçeli bilim kurgu dizisi yaratarak sunuyor. On kişilik grup teker teker uyanıyor ve kısa sürede birbirini buluyor. Hepsinde aynı amnezi (hafıza kaybı) vakası olduğunu fark ediyorlar ve hepsi aynı renk beyaz gömlek ve haki pantolon giyiyor. Bu tuhaf ortamı sorgulayan tek kişi Chase’dir diğer herkes bu durumu normal kabul ediyor gibi görünüyor. Ama tartışıp, teori üretmekten ileri gitmeyen anlamsız ilişkiler oluşturmaya başlıyorlar. Grup, bu gizemli adadan çıkış yollarını bulmak için birlikte çalışmak yerine zamanını dövüşmeye ve yarı çıplak flört etmek için kullanmaya karar veriyor. Ada’da saklı ne kadar malzeme varsa bulmakla yükümlü olan Chase bulduğu şeyleri kendine saklamayı tercih ediyor. Sığ sularda meydana gelen köpek balığı saldırısı neredeyse aralarından birini öldürüyor ve geri kalanı kumsalda kalmaya itiyor.

  #SosyalMedya #Gişede en başarılı 10 yönetmen #BB

Sizi anlıyorum hafızanız silinmiş hiçbir şey hatırlamıyorsunuz tamam ama el değmemiş ıssız bir adadasınız arkadaşım tatil köyünde gibi niye suya dalıyorsunuz yer tabii köpek balığı.

Bu güzelim bilim kurgu dizimiz bizim aklımızın sınırlarıyla oynamaya devam ediyor ve ufakta olsa ilginç şeyler keşfetmeye başlıyorlar. Rastgele kuma gömülmüş eşyalar (bunları bulan Chase) 39 basamak kitabına atıfta bulunan keşfettikleri tabelanın üzerinde ”Dönüş yolunu bul” yazıyor.

Kafa yorup keşfedip edebildikleri de bununla sınırlı

Chase bulduklarının yanında bir tane turuncu kurtarma botu ve içinde bir sürü ilaç olan ilk yardım çantasıyla şifreli bir çanta daha buluyor ve her zamanki gibi bunları kendisine saklamayı tercih ediyor. İlk iki bölümde yeter artık tatmin edici bir şey bulun derken üçüncü bölümde dizinin konusu yavaş yavaş şekilleniyor. Çok fazla beklenti içine girmeden çerezlik izlenecek bir dizi. Yedi bölümlük seride dikkatimi çeken bir elin parmağını geçmeyecek olay yaşansa da dizimiz içinde yabancı olmadığımız bilim kurgu, birazcık aksiyon, bolca anlamsız gizem barındırıyor. Bazı oyunculara daha çok anlam yüklüyorsunuz devamı boş çıkıyor, bazısını ise hiç hesaba katmıyorsunuz sonra vay şuna bak! Sen derken buluyorsunuz kendinizi. Spoilerı tadında keserek neden Ada’da olduklarını, izleyerek keşfetme zevkini size bırakıyorum.

  #Hizmetçiler 2.Bölüm 2. Fragmanı ve Özeti #SosyalMedya #Tv #BB

Chase (Natalie Martinez); Adada ilk uyandığı andan itibaren cevapları arayan tek kişi ve bu adanın gerçeğini keşfeden de ilk o oluyor. Aslında iyi niyetli Chase yaşadığı hiç bir şeyi hak etmiyor ve sürekli gördüğü aynı rüyanın etkisiyle kafası bulanan karakterimiz gruba kendini bir türlü kabul ettiremiyor. Seksi atleti ve gergin tavırlarıyla bir Tomb Raider değil ama iyi dövüştüğünü söylemeden geçmeyelim. Bunda Ada’dan önceki hayatının etkisi büyük tabii ki.

Zaten ne yazık ki Netflix’te görüp görebileceğiniz çıplaklık artık bu kadar eskiden olduğu gibi ulu orta ikide bir kadınların göğüslerini gözünüze sokmuyorlar. +16 larda artık büyümüş +18 olmuş ama Jugar co Fuego dizisindeki cinsellik biraz kırpılarak yerinde duruyor. Yinede Amazon dizelerindeki +18’lik Netflix Türkiye’de artık yok gibi.

  #Sette takoz kullandığı itirafı Hazal Kaya için beklemediği bir sonuç doğurdu! #SosyalMedya #Tv #BB

K.C (Kate Bosworth); Rahibe Teresa tarzı takılan ablamızda merak uyandıran bir gizem var. Donuk ifadeleri ve takıntılı tavırlarıyla oldukça itici olmaya çalışan bir karakter. On yabancı bir araya geldiği ilk anda Chase’ye ilk kelimesi sürtük oluyor. Hayır neden ne yaşadınız izleyici olarak bana daha hiç bir negatiflik geçmemişken bu kelime çok yersiz geliyor. Zaten kendisine yüklenen gizemin altından çokta sizi şaşırtan bir hikaye çıkmıyor.

Copper (Ronald Peet); Karakterlere geçmişte oldukça büyük roller yüklenmiş ama hiç biri olduğu zamanda geçmişini bize yansıtamıyor bunlardan biride Copper. Kim olduğunu öğrendiğinizde oldukça şaşırıyorsunuz ve istemsizce bir beklenti içine giriyorsunuz. Ama daha çok beklersiniz.

  #Özge Özacar’ın evde dans ettiği anlara hayranları bayıldı! #SosyalMedya #Tv #BB

Blair (Sibylla Deen); Aslında bir ölüm meleği ama kime göre neye göre… Köpek balığına yem olmaktan kıl payı kurtulan Blair habersizce kendi kötülüğüne yardım etmektedir.

Mason (Glles Geary); 39 adım teorisini bulup dizinin en başında kendisine zeki ama silik karakter görünümü verilen Mason’nın göründüğünden çok daha acımasız kirli bir geçmişi vardır. Geçmişini öğrendikten sonra kendisinden farklı atraksiyonlar bekliyorsunuz yalnız yine hevesiniz kursağınızda kalıyor.

Taylor (Kota Eberhardt); Dövüşen tuttuğunu koparan bir tipi var değilmi ama yanılıyorsunuz, söylenmekten ve hiçbir işe dokunmamaktan ileri gidemiyor. Ada’da koyulan kurallarada uymadığı içinde yaşayabileceği en kötü şeyi yaşıyor. Fiziksel özellikleri için diziye koyulmuş bir karakter imajı yaratıyor.

Orjinal Fragman

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu