Todd Phillips: “Joker, Marvel’ın Yapamayacağı Bir Film”

Şu ana kadar fragmanlardan gördüğümüz ve Venedik Film Festivali sonrası gelen eleştiriler dahilinde, karşılaşacağımız filmin son birkaç yıldır çıkan çizgi-roman filmleri gibi olmayacağını biliyoruz. Alışık olduğumuzdan daha farklı bir yapım bekliyor bizi. Joker filmi bir nevi Disney‘in kontrol ettiği bu pazarda, Todd Phillips‘in açıkladığı şekliyle, Marvel’ın yapamayacağı bir film:

“Marvel’ı yenemezsin, o zapt edilemez bir canavar. Bunun yerine onların yapamayacağı bir şey yapalım.”


Todd’a göre Marvel’ı bu savaşta yenmesi imkansız. Sadece kendilerinin yaptığı formülü kullanarak ilerleyen çok başarılı ve çok iyi işleyen bir firma. Ama, savaştan çekilmek yerine Todd, savaşa onların yapamayacağı bir yapım ile devam etmek istedi.

  #Game Of Thrones 8. Sezon Spoiler: Nihayet Dev Setin Ne İçin Olduğunu Öğrendik

Todd’un yorumlarına göre film karanlık, vahşi, anlaşılmaz, yaş sınırı var ve Batman’in hikayesindeki gelmiş geçmiş en iyi kötülerden birini konu alıyor. Marvel yaptığı 13 filmler ile tüm kesimlere hitap etmeyi başararak sektöründe ilerlemeye devam ediyor, başarılı bir formülleri var ve en önemlisi de bir sinema evrenlerine sahipler; yani Joker‘in sahip olmadığı her şey.

Todd Phillips:

Diğer açıdan düşünüldüğü zaman Joker ile rekabete girmek adına 18 olarak Punisher veya Doctor Doom gibi filmler çıkarabilirler fakat bu pek de Marvel’ın iş modeline uyacak gibi durmuyor. Keza Marvel daha çok bir ‘Aile’ firması, bu tanıma uyan çok kesin bir markaları ve işleyişleri var, bu dahilde geçemeyecekleri sınırlar olduğu için o sınırları da pek geçecek gibi durmuyorlar.

  #72 Yaşında Hayatını Kaybeden Usta Oyuncu Ayşegül Atik

Bundan daha nitel bir tanım olacağını düşünmüyorum, bunlar gerçekler. Bu Marvel’ın neyi yapıp yapamayacağı ya da yapmak isteyip istemeyeceği ile alakalı. Bu yüzden zaten Deadpool karakterinin MCU’ya dahil olması ile birlikte insanlar tereddüt etmeye başladı. İşte bu yüzden Joker farklı bir şeyi temsil ediyor, tüm küfürler sansürlense bile Marvel’ın çıkaramayacağı bir film.

Kaynak= CinemaBlend

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .