Spiel

#Türkiye oyun sektöründe giderek büyüyor #OyunHaberleri #GameNews

Türkiye oyun sektöründe giderek büyüyor

Türkiye oyun sektöründe giderek büyüyor

Türk oyun sektörünün yılda  civarında büyümesi bekleniyor.

Türkiye, oyun sektörü konusunda önemli bir yere sahip diye düşünüyorduk ve bu konuda pek de yanılmıyormuşuz. T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, 2019 yılında Türkiye’nin gelişmesini paylaştı. Verilen bilgilere göre, 2018 yılında ülkemizde 853 milyon dolarlık bir kar elde edildi. Bu durum da ülkemizi dünya listesinde en büyük 18. sıraya getiriyor.

Tabii, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından paylaşılan bilgiler sadece bu kadardan ibaret olmadı. Aynı zamanda, yıllık olarak ’lik bir gelişmeden de yapılan duyuru içerisinde bahsedildi. Yine, verilen bu bilgilere göre 30 milyon gibi bir miktarda oyuncu bulunuyor ülkemizde. Oyun süresinin p’inin PC üzerinde geçirilmesi de bizi 3. sıraya atıyor.

  #Im Interview! Fumihiko Yasuda zur Ninja Gaiden: Master Collection

Bütün bunların yanı sıra, sektörde yer alan, alakası bulunan şirketlerin miktarı da gerçekten göz kamaştırıcı cinsten. Oyun sektörü konusunda bu kadar önemli bir yere sahip olan ülkemizin gelecekte daha iyi yerlere gelmesi ön görülüyor. Zaten çok yakında TaleWorlds ekibi tarafından Mount and Blade 2 Bannerlord da çıkışını gerçekleştirecek. Bu da, ülkemizin oyun sektöründen edeceği kar miktarını büyük bir ölçüde yükseltecektir.

Geleceğin bize neler getireceğini fazlasıyla merak ediyoruz. Bu hızda büyümeye devam edersek sektörde daha fazla Türk yapımı oyun görebileceğimize inanıyoruz. Hemen aşağıda, Türkiye oyun sektörü ile ilgili paylaşılan gönderiyi bulabilirsiniz. Resmi T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Twitter hesabı aracılığıyla paylaşılan bilgiler, bir video içerisinde yer alıyor. Daha fazlası için direkt olarak gönderiye göz gezdirebilirsiniz.

#Turkey’s gaming market generated revenue of USD 853 million in 2018, making it the 18th largest gaming market globally.

Watch our video now to learn more about #Turkish #gaming [email protected] @bozistek pic.twitter.com/dkNTEZH2AV

— Invest in Turkey (@InvestTurkey) March 4, 2020

Kaynak

Daha çok oyun haberleri okumak isterseniz oyun kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"