Sozialen Medien

#Türkiye’de İlk Corona Virüsü Vakasının Resmi Olarak Açıklanmasının Ardından Üç Yerli Film Ertelendi #SosyalMedya #Tv #BB

Türkiye’de İlk Corona Virüsü Vakasının Resmi Olarak Açıklanmasının Ardından Üç Yerli Film Ertelendi


Türkiye’de ilk Corona virüsü vakasının resmi olarak açıklanmasının ardından, önümüzdeki günlerde vizyona girmesi beklenen Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas, Malazgirt 1071 ve Adanış: Kutsal Kavga ertelendi.

Tüm dünyada paniğe neden olan ve gündelik hayatı sekteye uğratan Corona virüsü, Türkiye’de de etkilerini hissettirmeye başladı. Tüm Avrupa ülkelerinde Corona virüsünden etkilenenlerin sayısı hızla artarken resmi kaynakların Türkiye’de böyle bir salgın olmadığına dair ısrarı sürüyor olsa da, dün gece Türkiye’de ilk Corona virüsü vakasının görüldüğüne dair resmi açıklama geldi.

  #Yemin 238.Bölüm Fragmanı ve Özeti #SosyalMedya #Tv #BB

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gelen bu açıklama, hayatın her alanında olduğu gibi sinema sektöründe de etkisini hissettirdi. Türkiye’de ilk Corona virüsü vakasının resmi olarak açıklanmasının ardından, bu ay vizyona girmesi planlanan üç yerli filmin vizyon tarihi ileri bir tarihe ertelendi.

Bu Ay Vizyona Girmesi Planlanan Üç Yerli Film, Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Ertelendi

Bu cuma vizyona girmesi planlanan Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas belirsiz bir tarihe ertelenirken, Malazgirt 1071‘in 18 Eylül’e ertelendiği açıklandı. 20 Mart’ta vizyona girmesi beklenen Adanış: Kutsal Kavga ise 18 Aralık’a ertelendi. Tüm dünyada film ve dizi prodüksiyonlarının ve festivallerin iptal edilmesine veya ertelenmesine neden olan salgının Türkiye’de etkisini daha ciddi şekilde değiştirmesi, önümüzdeki günlerde başka filmlerin de ertelenmesine neden olabilir. Öte yandan hâlihazırda vizyonda olan Nuh Tepesi gibi filmlerin gişe performanslarının da bu salgından etkilenmesi bekleniyor.

  Babil Dizisi Reyting Sonuçları Nasıl, İzlendi mi tutuldu mu? İlk Yorumlar

Bu ay Türkiye’de vizyona girecek dikkat çekici yapımlar arasında 9 Kere Leyla, A Quiet Place Part II, Bloodshot, First Love, The Lodge, Pinocchio, The Specials gibi filmler yer alıyor. Türkiye’de resmi olarak açıklanan Corona virüsü vakalarının sayısında artış yaşanması durumunda bu filmlerin vizyon yolculuğunun da ciddi şekilde etkileneceğine şüphe yok. Bu noktada vizyon takviminin nasıl şekilleneceği salgının Türkiye’de ne ölçüde etkili olacağına bağlı olacak gibi görünüyor.

Öte yandan Çin, İtalya, Fransa, ABD gibi Corona virüsü vakalarının hızla arttığı ülkelerde salgının etkileri şimdiden ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Çin’den sonra İtalya’da da tüm sinema salonları hükûmet kararıyla kapatılırken, Cannes Film Festivali Başkanı Pierre Lescure, Corona virüsü salgınının daha kötü bir hâl alması durumunda festivali iptal etmek zorunda kalabileceklerini açıkladı. Amerika’da SXSW Film Festivlai Austin şehrinin yönetimi tarafından alınan kararla iptal edilirken, No Time to Die ve Peter Rabbit 2: Runaway gibi filmlerin çıkışları da ileri tarihlere ertelenmek zorunda kaldı. Salgına rağmen vizyona girecek olan Black Widow ve Mulan gibi filmlerinse gişede normalde ulaşacakları rakamlara ulaşmaları imkânsız hâle gelmiş durumda.

  #Muskulös wie nie zuvor: Natalie Portman am MCU-Set zu „Thor 4“ gesichtet

Kaynak: Box Office Türkiye

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"