Technologie

Volkswagen’den Tesla’ya ilginç elektrikli otomobil ID.3 göndermesiTesla Model 3 Volkswagen ID.3 elektrikli otomobil

Volkswagen, elektrikli otomobil pazarının en önemli modellerinden olan Tesla Model 3 üstünden ilginç bir ID.3 göndermesi yaptı.


Volkswagen‘in geniş kitlelere özel olarak hazırladığı ilk tamamen elektrikli modeli olan ID.3, dikkat çeken araçlar arasında yer alıyor. Firma, detaylarına aşağıda yer verdiğimiz bu modeliyle elektrikli pazarda geniş kitlelere ulaşmak istiyor. Ancak dev üretici yeni aracıyla biraz fazla iddialı görünüyor. Çünkü Volkswagen kısa süre önce Tesla’ya ilginç bir gönderme yaptı. Tesla Model 3 geçtiğimiz günlerde İsviçre’de 2020 yılın otomobili ve yılın en çevreci otomobil ödüllerini aldı. İşte bu başarıyı yayımladığı yukarıda görebileceğimiz reklam ile tebrik eden alman otomobil devi, bu reklam üstünden büyük de bir gönderme yaptı. Bu reklamda direkt olarak şu cümlelere yer verildi:

İsviçre’de 2020’nin otomobili seçilmek çok mu kolaydı Tesla?

Sevgili Tesla Model 3, sizi kazandığınız için tebrik ederiz. Gelecek yıl rekabet daha güçlü olacak. Gelecek yıl görüşürüz.

ID.3’ten selamlar.

Volkswagen, ID.3 elektrikli otomobil modelinin İsviçre’de bir sonraki yılın otomobili olacağına çok emin gözüküyor. Bu kadar iddialı konuşmak için biraz fazla erken davranmış gibi görünen dev isim, yeni yılda Model 3’ün yerine gözünü dikiyor ve bu konuda kendisinden biraz fazla emin duruyor. Tesla’nın elektrikli pazardaki etkisini göstermek adına harika bir örnek olan bu reklam, kullanıcı özelinde de oldukça iyi görünüyor. Rekabetin ve modellerin artması / gelişmesi son kullanıcının yararına oluyor. Tesla herkesi elektrikli otomobil pazarına odaklanma konusunda zorlamayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3 seri üretime girmiş çok önemli bir model

Beğeni toplayan otomobil, üç farklı versiyon halinde hazırlanmış. İlk versiyon 45 kWh pil üstüne kuruluyor ve yaklaşık 329 km menzil sunuyor. Diğer versiyonda 58 kWh pil yer alıyor ve 421 km menzil değeri açıklanıyor. En üstteki versiyon ise 77 kWh piliyle tam 550 km yol yapabiliyor. Firmanın modüler MEB elektrikli otomobil platformu üstüne kurulan ID.3‘ün açıklanan Avrupa başlangıç fiyatı 30 bin euro seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Volkswagen’in elektrikli otomobilleri için hazırladığı yapay motor sesi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"