Sozialen Medien

#Watchmen Dizisinin Yaratıcısı Damon Lindelof, 2. Sezonda Yer Almayacağını Açıkladı #SosyalMedya #Tv #BB

Watchmen Dizisinin Yaratıcısı Damon Lindelof, 2. Sezonda Yer Almayacağını Açıkladı


Watchmen dizisinin yaratıcısı olan Damon Lindelof, yeni bir fikri olmadığı için dizinin 2. sezonunda yer almayacağını açıkladı.

Alan Moore’un yazdığı, Dave Gibbons’ın çizimlerini yaptığı kült çizgiroman serisinden televizyona uyarlanan HBO dizisi Watchmen, televizyon dünyasına iddialı bir giriş yaptı. Lost ve The Leftovers‘ın yaratıcılarından Damon Lindelof‘un yaratıcısı olduğu dizi, Alan Moore’un çizgiromanını doğrudan uyarlamak yerine tarihin akışının değiştiği alternatif bir evrende geçen hikâyesiyle izleyici karşısına çıktı. Yayınlanan her yeni bölümüyle çıtayı biraz daha yükselten dizi, eleştirmenler ve izleyicilerden olumlu yorumlar aldı. Hâliyle bu durum, 2. sezonun çekilip çekilmeyeceği sorusunu akıllara getirdi.

  #Sky Advents-Highlights bis Silvester

Dizinin yaratıcısı Damon Lindelof, geçtiğimiz yıl verdiği bir demeçte ilk sezonu başı ve sonu olan tek bir hikâye olarak tasarladıklarını açıklamış, akıllarına gelen tüm iyi fikirleri kullandıkları için hikâyenin ilk sezonun sonunda tamamlanacağını dile getirmişti. Bu açıklamalardan sonra final bölümünün yeni bir hikâyeye açık kapı bırakması, 2. sezonun çekileceği konusunda dizinin takipçilerini umutlandırdı.

Bununla beraber Lindelof, geçtiğimiz aralık ayında HBO’nun diziyi devam ettirme niyetinde olduğunu açıklarken; bu konu hakkında harekete geçmeden önce 2. sezon için bir fikri olup olmadığını görmek istediğini belirtmişti. Aradan geçen dört aydan sonra Lindelof, bu konuda kesin bir karara varmış gibi gözüküyor.

Damon Lindelof: “Keşke Watchmen’in 2. Sezonu İçin Bir Fikrim Olsaydı.”

  Penny Dreadful: City of Angels 1.-2.-3.Sezon izle

Senaryosunu kaleme aldığı The Hunt filminin tanıtım çalışmaları kapsamında Collider ile bir röportaj gerçekleştiren Damon Lindelof, yeni bir fikri olmadığı için dizinin 2. sezonunda yer almayacağını açıkladı. Dizinin 2. sezonu için yeni ve ilginç fikirler bulmayı çok istediğini söyleyen Lindelof, insanlar ilk sezonu çok sevdikleri için 2. sezonun çekilmesini doğru bulmuyor, her şeyin tadında bırakılması gerektiğini düşünen bir anlayışa sahip olduğu anlaşılıyor.

Öte yandan HBO henüz Watchmen’e resmi olarak 2. sezon onayı vermediği için dizinin kesin olarak devam edeceğini söylemek mümkün değil. Şayet 2. sezon çekilirse nasıl bir hikâye yapısının karşımıza çıkacağı konusunda elimizde net bir bilgi yok. Bu noktada Damon Lindelof, Watchmen’in tıpkı Fargo ve True Detective gibi her sezonunda başka hikâyeler anlatan bir antoloji dizisine dönüşebileceğini söylüyor. Bu da farklı senaristlerin projeyi devralarak bu evrende geçen yeni hikâyeler anlatmalarının önünü açıyor. Bu durumun hayata geçip geçmeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Watchmen dizisiyle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

  #Vesemir Rolü İçin Mads Mikkelsen ve Michael Keaton Düşünülmüş #SosyalMedya #Tv #BB

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"