Technologie

WhatsApp açıkladı; işte desteğin kesileceği eski cihazlarWhatsApp

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, geriye dönük eski cihazlar için desteği kesiyor. Peki bu cihazlar hangisi?


Firmanın güncellediği destek sayfasına göre WhatsApp artık “Android 4.0.3 ve üstü” ile “iOS 9 ve üstü” işletim sistemini çalıştıran telefonlarda kullanılabiliyor. Kişiler artık “Android 2.3.7” ve “iOS 8” altındaki işletim sistemlerinde yeni hesap oluşturamıyor ve mevcut hesapları tekrardan doğrulayamıyor. Şu an WhatsApp bu cihazlarda çalışmaya devam ediyor. Ancak bunun da bir sonu bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre 1 Şubat 2020‘den sonra “Android 2.3.7” ve “iOS 8” ile altındaki cihazlarda kullanım sona eriyor. Ayrıca kişilerin 31 Aralık 2019’dan sonra hiç bir “Windows Phone” işletim sistemli cihazda uygulamayı kullanamayacağı da açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için en son eklenen özellikler şunlar olmuştu

İlk olarak artık servisin Web sürümünde grup çıkartma gönderme özelliği getirilmişti. Bu sayede tek tek gönderim yerine tek seferde toplu çıkartma paylaşımının önü açıldı. Bu özelliği sık kullananları sevindirecek desteğin, herkes için aktif edildiği biliniyor. WhatsApp iOS sürümünde ise özellikle faydalı “arama bekletme” özelliği dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde uygulama içinde başka bir aramadayken WhatsApp’tan gelen diğer bir aramayı kabul edebiliyorsunuz. Ayrıca artık daha önce müjdesi verilen grup ekleme ayarları sunuluyor ve yenilenmiş bir sohbetler ekranı karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni tablet modeli MatePad Pro

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!