Allgemeines

#Yalan Söyleyen Kadın ve Erkekler Nasıl Anlaşılır? Yalanı Ele Veren Sinyaller Nelerdir? #SosyalMedya #Tv #BB

Yalan Söyleyen Kadın ve Erkekler Nasıl Anlaşılır? Yalanı Ele Veren Sinyaller Nelerdir?

Kadınlar ve erkeklerin neden yalana başvurduklarını, kişinin yalan söylediğini anlamamızı sağlayan beden dillerini sizler için bir araya getirdik. Kadın ve erkeklerin yalan söylemelerinin nedenlerini ve yalan söylerken yaptıkları belirgin hareketleri sizler için derledik. İşte, yalan söylemenin nedenleri ve yalan söyleyen kişinin vücut sinyalleri;

kadin-ve-erkekler-neden-yalan-soyler.gif


Kadınlar Neden Yalan Söyler?

Her ne kadar bilinene göre erkeklerin daha çok yalan söylediği konular olsa da kadınların da bundan geri kalır yanı yoktur. Kadınların yalanları çoğu zaman pembe yalan kıvamındadır çünkü kadınların söyledikleri yalanlar genellikle kendi hayatındaki detaylarla ilgilidir. Kadınlar çoğu zaman kendisini küçülteceğine veya kötü göstereceğine inandığı durumlar için yalana başvurur. Yani becerileri, fikirleri, ilişkileri ve yaptıklarıyla ilgili yalanlar ortaya serebilir.

Kadınlar hayal ettikleri yaşamı yaratmak ve süre gelen yaşantılarında kendilerini daha iyi hissetmek için yalana başvururlar. Kendilerini başarılı, zayıf ya da ilişkilerinde yeterli derecede mutlu hissetmemeleri dolayısıyla, olmak istedikleri gibi hissetmeye çalışırlar.

  #Sundance Filmfestival virtuell eröffnet

Kadınların çoğu kilo konusunda yalan söylemeye meyillidir. Bir kadına kilosu sorulduğu zaman h’i bu konuda yalana başvurur. Kendilerini iyi hissetmek için becerilerini, idealliğini ortaya koymak için bu konuda yalan söylemektedir. Kadınların çoğunun tanımadığı kişilere yalan söyleme olasılığı daha fazladır.

Kadınlar neden yalan söylerler sorusuna biraz daha açıklık getirelim. Yapılan araştırmalar doğrultusunda kadınların 8’i bir insan ya da bir durumun gelişmesine fayda sağlamak için; 6’sı bir insanın duygularını incitmemek için yalan söyler. ’lük kısım ise kendilerini kötülüklerden uzak tutmak için yalan söylemenin gerekli olduğunu düşünürler. Yarısından fazlası ise bilginin yalan olmayacağı kanısındadır.

kadinyalan.jpg


Erkekler Neden Yalan Söyler ?

Erkekler düştükleri zor durumdan kendilerini kurtarmak ya da duygularınızı incitmemek için yalanlara başvurur. Yapılan araştırmalar doğrultusunda çoğu erkek bu nedenlerden dolayı yalan söylüyor.

  #12 Berliner Sneaker-Stores von exklusiv bis Vintage

“Bu kıyafetin içinde kilolu gözükmüyorsun”  Erkeklerin çoğu, sevgilisine kilolu ya da salaş göründüğünü söyleyemez. Bu yönde bir tavır sergilediği anda, karşısındaki kadının pençelerini çıkartacağını ve tripten tribe gireceğini bilirler. Bundan dolayı kadınlara kilolu ve güzel görünmediğini söylemekten kaçınan erkekler, bu konuda çoğu zaman yalan söylerler.

“Dışarıdayken kesinlikle başkasına bakmıyorum” Erkek arkadaşınızın dışarıya çıktığı zaman başka kadınlara bakıp bakmadığı yönünde bir soru sorduğunuzda “ Hayır” cevabı verir. Bu konuda çoğu erkek yalana başvurur, büyük olasılıkla bakıyordur.

“5 dakika sonra oradayım” Erkekler genellikle yolda olduğu zamanlar içerisinde; bir dakika içinde orada olacağım, derler. Bu gerçekte orada olacağı zamanı yansıtmaz. Muhtemelen 10-15 dakika sonra orada olacağını gösterir.

yalanerkek.jpg


Kadınların ve Erkeklerin Yalan Söylediğini Belirten Sinyaller

Kişinin yalan söylerken kendisini ele vermesini sağlayan başlıca işaret dillerini bu şekilde okuyabilirsiniz. Sevgilinizin yalan söylediğini anlamak istiyorsanız aman konuşurken bu beden dili hareketlerine dikkat ediniz. Tabi beden dili hareketlerini iyi çözümlemek için çok iyi bir gözlemci olmak ve yapılan hareketlerin ne anlama geldiğini bilmek gerekir. İşte karşınızdaki insanın yalanını ele veren bedensel hareketler;

kadinlarin-ve-erkeklerin-yalan-soyledigini-belirten-sinyaller.gif

  #Renault Captur 2020 Fiyatı & Özellikleri ve İnceleme

1. El Saklama

Birisiyle samimi olduğumuz zaman, ellerimizi görünür şekilde kullanır ve avuç işlerimiz yukarıya doğru döner. Yalan söylediğimiz zaman ise ellerimiz arkamıza ya da ceplerimize saklama eğilimi gösteririz. Eğer sevgiliniz sizden bir adım geride yürüyor ve ellerini sürekli saklama gereği duyuyorsa bu onun yalan söylediğinin sinyali olabilir.

el-saklama.jpg


2. Yutkunma

Bedenlerimizin yalanlarımıza bir diğer karşı koyuşu ise yutkunmayla belirginleşir. Bu durum konuşmayı zorlaştırır, yalan söylediği zamanda sürekli yutkunarak sinyal verir ya da dudaklarını yalar.

yutkunma-001.jpg


3. Öksürmek

Eğer sevgilinize nerede olduğunu sorduğunuz zaman şiddetli bir öksürük nöbetine yakalanıyorsa, bu yalan söylediğine işaret olabilir. Bu anda beden yalana karşı koymak için harekete geçmiştir. Öksürmek ve boğazı temizlemek, yalan uydurmak için zaman kazanma şansını artırır.

oksurmek.jpg


  #Wohlfühlen leicht gemacht: So startet ihr im Frühling richtig durch

4. Burun Kaşıma

Burun kaşıma, beyaz yalanların en klasik işaretidir. Yalan söyleyen kişinin burnuna, dudaklarına dokunuyor olabileceğini biliyor muydunuz? Erkekler genellikle yalan söylediği zaman yüzüne bir kaşıma gelir ve ellerini yüzünde gezdirir.

burun-kasima.jpg


5. Hızlı Konuşma

Sevdiğiniz kişi tane tane mi konuşuyor, yoksa hızlı hızlı mı? Yapılan araştırmalara göre ne kadar hızlı konuşulursa, yalan söylediğinden o kadar fazla kuşkulanabilirsiniz. Varılan genel kanıya göre insanların hızlı konuşmaları yalanların ortaya çıkamayacağı yönündedir.

hizli-konusma.jpg


6. Hızlı Bir Şekilde Soluk Alıp Verme

Oldukça belirgin bir ipucu daha… Yalan söyleyen biri rahat nefes alıp veremez. Baskı altında olan kişi karnından nefes almayı bırakarak göğsünde nefes alıp vermeye başlar.

hizli-bir-sekilde-soluk-alip-verme.jpg


7. Sorulardan Kaçma

Sorduğunuz sorulara kaçamaklı cevaplar verir. Sakin karşıladığı sorulara aşırı tepkiler verir. Kendisi ise size sorular yönetmez.

yalan2.jpg


8. Gülmeye Başlamak

Çoğu insan yalan söylediği zaman ilk önce rahatlar. Bunu sesine yansıtır. Yüksek sesle kendini ifade ederek gülmeye, neşeli olmaya başlar.

gulmeye-baslamak.gif


  #Live im Internet: Wie deutsche Online-Casinos ihre Spieler erreichen

9. Kıyafetlerini Düzenleme

Üstündeki kıyafetlerine çeki düzen verir. Gömleğinin yakasını gevşetir ya da gömleğinin yaka kısmını tutarak güç almaya çalışır.

gomleginin-yakasini-gevsetir.jpg


10. Göz Hareketleri

Göz hareketleri de kişinin söylediklerinin yalan olduğu şeklinde sinyaller verir. İşte, bir yalan yakalama tekniği olan göz hareketleri… Birlikte olduğunuz zamanlarda örneğin Bugün araba sürdün mü” gibi basit cevaplı sorulara verdiği cevaplarda gözlerinin nereye gittiğini izleyin.

Her zaman bir yönde gider ve bu da onun yöntemidir. Sevgilinizin konuşması bittikten sonra baktığı yerlere dikkat ederek söylediklerinin yalan yoksa doğru mu olduğu yönünde ip uçları yakalayabilirsiniz. Mesela aşağıya bakması kişinin hislerini dile getirmesi, yukarıya bakması düşünmesini gösterir.

yalangoz.jpg

Önerilen İçerik; Kadın ve Erkeklerin En Popüler Yalanları

NeOldu.com / Sosyal Fayda

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"