Sozialen Medien

#Yasak Elma dizisinin akıllı stratejisi reytingde zirve yaptırdı! #SosyalMedya #Tv #BB

Yasak Elma dizisinin akıllı stratejisi reytingde zirve yaptırdı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – İlk iki sezonda entrikalar dizisi olarak izleyicilerin karşısına çıkan Yasak Elma, 3.sezonda ise entrika dizilerinin parodisine dönüştürdüğü yayın mantığı ile reytingi buldu. Pazartesi akşamları birçok izleyicinin pazartesi sendromunu üzerinden atmasını sağlayan bir performans sergiliyor.

Karakterlerin artık karikatürize olması ve basit bir senaryo eşliğinde de izleyicileri eğlendiren bir dönüşüm geçirmesi, Yasak Elma dizisinin akıllı stratejisi oldu. Talat Bulut, Şevval Sam, Eda Ece, Nesrin Cavadzade, Barış Kılıç gibi isimlerin başrolünde yer aldığı dizide tam bir Yeşilçam klasiği havası var.

Bir anda imparatorluktan fakirleşen Halit, bir anda sıradan bir fikir ile fakirlikten zenginliğe koşan Yıldız, nasıl evlendiği belli olmadığı Nadir’i öldürerek tüm servete konan Şahika… Tabii bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Dizinin entrikadan espriye dönüşü reytingin de patlamasına yol açtı.Yapım 71.bölümüyle AB grubunda en çok izlenen dizi olmayı da bu akıllı stratejisi ile başardı.

  #Guten Morgen Deutschland erhält mehr Sendezeit

Medyaradar’dan Murat Tolga Şen de köşe yazısında dizinin bu değişimine vurgu yaptı. Şen’in işaret ettiği şu nokta da akıllara yazıldı:

“Aslına bakarsanız, Yasak Elma bir entrika dizisi olarak başlayıp sonra da bundan vazgeçip entrika dizilerinin parodisi olarak devam eden bir iş. Yapım ekibi bir noktada “biz ne yapıyoruz böyle” deyip işi eğlenceye vurmuş gibi.”

Bu yorumu haklı çıkartacak dizide o kadar çok sahne var ki… Hatta Eda Ece’nin hayranları, sosyal medya ile diziyi örtüştüren paylaşım stratejisinde de oyuncunun artık rol yapmadığını, bu rolle eğlendiğini ve bunun da dizi olarak sunulduğunu düşünmeye başlamıştı.

Yasak Elma dizisinin izlediği bu taktik sonrasında elde ettiği başarı muazzam ve zihin açıcı…

  #Ryan Reynolds bricht für wichtiges Thema aus Deadpool-Rolle aus - und rührt Tausende seiner Fans

Haberleri instagram’da takip et –> @tvdizianaliz

Abone olun

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"