Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bilim

Yayalar sadece yürüyerek veri, aydınlatma ve dijital para oluşturabilecek

Pavegen, insanların adımlarından dolayı ortaya çıkan kinetik enerjiyi elektriğe çeviren taban teknolojisini yaratan firma olarak Washington DC’de öncü bir çalışmaya imza attı. Pavegen, zeminleri Connecticut Avenue Overlook cep parkı’nda üç bölgeye uygulandı ve gelecekteki akıllı şehirlere örnek olabilir.

ABD’de Pavegen Adımları

Günümüzde insanların adımlarından oluşan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren teknolojiyi benzersiz bir şekilde uygulayan Pavegen markası Washington DC’nin şehir yapısına kendini kabul ettirmiş görünüyor. Bu sefer, ABD’deki öncü kurulumu yapmak üzere İngiliz temizlik şirketi Bölge Ulaşım Birimi (DDOT), Altın Üçgen BID ve ZGF mimarlarıyla beraber çalışacak.

Pavegen’in kurucusu ve CEO’su olan Kemball-Cook, şöyle diyor: “İnsanların şehirlerde hareket etmesine yeni bir anlam katacak bir ürün oluşturduk ve fiziksel ve dijital dünyaları bir adımla birbirine bağlayan ürünümüz enerji hasatı piyasasında bizi öncü bir yere koyuyor”.

Pavegen zeminleri Connecticut Avenue Overlook cep parkında üç bölgeye yerleştirilmiş durumda ve 68 jeneratör içeriyor. V3 dizileri en büyük bölgede daha etkileşimli bir deneyim sağlıyor, ama aynı zamanda alanın görünürlüğünü de artırıyor. Geri kalan iki bölgede ise Golden Triangle BID tarafından kurulan granit kalıp altındaki LED’lere güç verilecek. Bu da erişimi ve yaya güvenliğini sağlayacak.

  #Fed ve MIT Ortaklığında Kripto Para Geliştiriliyor

Temiz Enerjiye Doğru Gidiş

DDOT’a göre, Pavegen’in en yeni kurulumu yeniliğe bir yöneliş ve ülkenin akıllı teknolojiye doğru giden itici gücünü temsil ediyor. Washington DC’deki yayalar yalnızca zeminde yürüyünce temiz elektriklerini elde etmeyecekler, aynı zamanda dijital para olarak Golden Triangle web sitesine kablosuz API ile katkıda bulunacaklar

Bu dijital paranın birikmesi Pavegen’in sonuç görüşünde var olan benzersiz bir özellik. Üretilen enerjinin sürdürülebilir ve etkileşimli olması sayesinde, akıllı şehirlerin gelişmesinin daha hayati bir parçası olacak gibi görünüyor. Sonunda, bir uygulama ile bu para indirimler kazanmak için kullanılabilir veya diğer somut ürünlere dönüştürülebilir.

Pavegen’in girişimleri özellikle kuruluşların bu potansiyeli keşfetmesi ve yenilenebilir enerjinin önemini anlamaya başlaması amacını güdüyor. Çevre için etkisi bir tarafa, bunun gibi yenilikler daha güvenli ve daha korunaklı bir şehir yaratmaya yardım edebilecek ve büyük şehirlerde pozitif bir etki yaratabilecek. Bütün unsurları düşündüğümüzde, bu şey küçük şehir devrimini teşvik edecek gibi görünüyor.

  #Çin Dijital Yuanı Bireysel İşlemler ile Test Edecek

Kaynak: futurism.com

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu