Technologie

Yeni nesilden ilk konsol göründü! Xbox Series X baştan aşağı yenilenen tasarımıyla karşımızda [İzle]Xbox Series X


Yeni nesil konsollardan biri kendini gösterdi. Karşınızda yenilenen tasarımı ve donanımıyla gelecek nesili başlatan Xbox Series X.


Microsoft yeni nesil konsolunu nihayet resmi adıyla oyuncuların karşısına çıkardı: Xbox Series X. Game Awards kapsamında oyuncularla tanıştırılan konsol, ilk bakışta geçmiş tasarımları da göz önüne alınca, bir konsoldan ziyade bir PC’yi andırıyor. “One” isim takısını bir kenara bırakarak artık yeni nesile geçtiğimizin vurgusunu yapan Series X, hem dikey hem de yatay konumlandırılabiliyor. Ancak tanıtım videosunda da göründüğü üzere dikey kullanım öne çıkarılıyor. Konsolun beraberinde tanıtılan oyun ise Hellblade 2 oldu. Ninja Theory’nin hayli beğenilen ilk oyununun ardından hikayenin devamı yeni nesile geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X, tüm teknik özellikleri açıklamıyor

Konsolun hayli merak edilen ve önceki nesilden tamamen ayrılan tasarımı ortaya çıktı. Ancak Microsoft teknik özellikleri tüm şeffaflığıyla hala açıklamadı. Fakat geçmişte yapılan resmi açıklamalardan bildiğimiz detaylar bulunuyor. Konsol kişiselleştirilmiş AMD Zen 2 işlemciyle geliyor ve Radeon RDNA mimarisini kullanıyor. Series X’te NVMe SSD kullanılırken oyun yükleme süreleri konusunda da hayli iddialı olduğu kaydediliyor. Yeni nesille beraber 8K oyun deneyimi de destekleniyor. Bunun yanı sıra oyunlarda da kare hızı 120 fps’ye çıkarılıyor. Ray traycing desteği de konsoldaki yerini alıyor. Konsolun kablosuz kumandasının ise çeşitli iyileştirmelerle geliştirildiği belirtiliyor. Artık yeni Share (Paylaş) tuşu ile kullanıcılar basit bir şekilde ekran görüntüsü ya da klip alabiliyor. Microsoft, sızıntılara konu olan ikinci konsolla ilgili ise şimdilik bir açıklama yapmadı. Xbox Series X, 2020’nin sonlarına doğru tatil döneminde satışa sunulacak.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!