Technologie

Yerli otomobil için MWC 2020 çıkarması yapılacak! – BByerli otomobil

Yerli otomobil modeli için önemli bir haber ortaya çıktı. Söylendiği kadarıyla ses getiren otomobil için bir MWC 2020 çıkarması yapılacak. İşte detaylar;

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), 2022 yılında üretimine başlayacağı, C-SUV ve C- Sedan yerli otomobil konseptleri ile gündemden düşmüyor. Tasarımı ve önemli teknik detaylarıyla Türkiye içinde ses getiren araç, ilgi çekmeyi sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın fiyat konusunda “Halkımızın inanıyorum ki rahatlıkla alabileceği noktasında olacak diye düşünüyorum. O olmazsa sürümden kazanma felsefesi yürümez. Şu bir defa çok çok önemli. Biz şimdi elektrikli bir otomobil yapıyoruz” şeklinde konuştuğu yerli otomobil, gelen bilgiye göre ilk kez İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenecek MWC 2020 Fuarı’nda dünyaya tanıtılacak. Konu hakkında fuar konuşmacıları arasında yer alacağı aktarılan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş‘ın, söylendiği kadarıyla aracı otomobil fuarlarında değil teknoloji fuarlarına katılma sözü de gerçekleşmiş olacak. Kaynaklar 24-27 Şubat’ta düzenlenecek teknoloji fuarında Avrupa sahnesine çıkacak olan Türkiye’nin otomobiline en büyük ilgiyi gurbetçilerin göstereceğini iddia ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelleri tam olarak ne kadar yerli?

Bu merak edilen sorunun cevabı kısa süre önce verildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktayyerli otomobil için “Minimum yüzde 50-51 yerlilikle başlıyoruz” ifadesini kullanmıştı. Hep söylediğimiz gibi yerli otomobilin yüzde 100 yerli olmasını kimse beklemiyor ya da böyle olmasına gerek bulunmuyor. Birçok dev otomobil firmasının araçlarında onlarca farklı ülkeden gelen parçalar bir araya geliyor. Bu açıdan yüzde 50-51 “yerlilik” şimdilik iyi görünüyor deniyor.

İlgili Video


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!