Wissenschaft

Zirvede Bilim: Özel Yetenekli Öğrencilerle Erciyes Dağı Bilim Okulu

“Zirvede Bilim: Özel Yetenekli Öğrencilerle Erciyes Dağı Bilim Okulu” projemiz 2018 TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları destekleme programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir. Projemizin amacı; BİLSEM’lere devam etmekte olan özel yetenekli öğrencilerin doğal ortamlarda bilgi düzeylerini geliştirmek ve kişisel gelişimlerine destek olmaktır. Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğünde, farklı branşlarda değerli akademisyenlerimizce desteklenen projemiz, 3-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Kayseri-Erciyes Dağında konaklamalı olarak gerçekleştirilecektir. Sultan sazlığı, Develi, Kayseri Bilim Merkezi ve Kayseri Kültür turu etkinliklerimizle, öğrencilerimize okul dışı öğrenme ortamlarını tanımaları ve eğlenerek öğrenme farkındalığının kazandırılması hedeflenmektedir. Erciyes’te görüşebilmek dileğiyle…

Kimler başvurabilir?

Hazırladığımız doğa eğitimi projesinin amacı; ülkemizdeki Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM’lerde) eğitim görmekte olan 12-14 yaş arası özel yetenekli öğrencilere Erciyes Dağı ve çevresi doğal, kültürel ve tarihi yapısı içerisinde alanında uzman bilim insanları aracılığıyla doğa eğitimi vermektir. Projemize ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflara devam etmekte olan BİLSEM öğrencisi 30 (15 kız, 15 erkek) öğrencinin katılması planlanmaktadır. Katılımcı öğrencilerin farklı BİLSEM’lerden gelmesine ve cinsiyet dağılımının eşit olmasına özen gösterilecektir.

Katılımcı Kriterleri

Katılımcı öğrenciler, uzun doğa yürüyüşleri yapabilecek, herhangi alerjik ya da sağlık sorunları olmayan, doğal ortam araştırmalarına istekli, iletişim becerisi yüksek, grup çalışmasından hoşlanan, aktif, sorun çözme becerisine sahip, TÜBİTAK yarışmalarına katılmış, ödül almış, genel zihinsel yetenek, genel zihinsel yetenek + resim, genel zihinsel yetenek + müzik alanlarında tanılanmış, daha önce benzer bir projede katılımcı olarak yer almamış, sitemiz üzerinden müracaat formunu dolduran gerekli şartları taşıyan öğrenciler arasından, uzman değerlendirmeleri sonucu seçilecektir.

Önemli not: Katılımcılar Kayseri iline ulaşımını (gidiş-geliş) kendi imkânları ile sağlaması gerekmektedir. Katılımcılardan eğitim ve konaklama için hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://zirvedebilim.org/

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!