Wissenschaft

30 Squat yap bileti kap!

İnsanları sağlıklı yaşam için spor yapaya teşvik etmek zor diye düşünebilirsiniz; ama Rusya’daki yeni girişimler bunun aksini gösteriyor.

Moskova metrosunda devreye giren yeni sistemle 30 squat yapan her kişi gideceği yer için bedava bilet hakkı kazanıyor. Yaş farkı olmadan yolcuların yapması gereken tek şey hareketleri değerlendirecek olan makinenin önünde yerini almak ve bunu mini egzersizi tamamlamak. İlk makine Vystavochnaya istasyonuna yerleştirildi bile ve birçok istasyona da yerleştirilmeye devam ediyor.

Rus Olimpik şampiyonlar Alexei Nemov ve Elena Zamalodchikova da iyi bir sağlık teşviki için squat yapma fikrini destekleyenlerden. Moskova metro sistemi yıllardır çeşitli sıkı yöntemler uygulayarak bedava yolculuk yapmaya çalışan kişileri önlemekle mücadele ediyordu. Bu sistemle birlikte bedava yolculuk yapmak isteyenlerin farklı bir yol aramadan kısa bir egzersiz yapmaları teşvik ediliyor.

Toplumu teşvik etmek ve mesaj vermek için gayet yerinde bir düşünce olduğu kesin. Dileriz fikir birçok ülkeye örnek olur ve başka alanlara da yayılır.

Kaynak:

http://www.outsideonline.com/news-from-the-field/30-Squats-for-a-Subway-Ticket.html
http://www.goodnewsnetwork.org/health/free-moscow-subway-fare-for-30-squats.html

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"