Anime || Manga

Ao No Exorcist Konusu ve tanıtımı.

Ao No Exorcist Konusu ve tanıtımı.

Ao No Exorcist

Konusu: Dünya, ayna gibi birbirine zıt iki farklı boyuttan oluşmaktaydı: İnsanların yaşadığı Assiah ve iblislerin hüküm sürdüğü Gehenna. Bu iki boyut arasında iletişim ve seyahat mümkün olmamasına rağmen iblisler, insanların ruhlarını ele geçirerek Assiah’a ulaşabiliyorlardı. İblislerin tanrısı ޞeytan, kendisini barındırabilecek kadar güçlü bir insan bulamadığı için Gehenna’da sıkışıp kalmıştı. Bunu aşmak için, bir insan kadınından Okumura Rin adında bir çocuk sahibi oldu. ޞeytan’ın oğlu, babasına yardım edecek mi, yoksa başka bir şeye mi dönüşecek?

(KAYNAK: https://www.anizm.tv/ao-no-exorcist)

°

°

°

Düşüncelerim: İlginç ve bence potansiyeli yüksek bir konu ele almışlar ama animenin bu büyük potansiyel altında ezildiklerini, işi ellerine yüzlerine bulaştırdığını söyleyebiliriz. Beklentilerimin o kadar altında kaldı ki. Hikaye tam oturtulamamış. Bununla birlikte konseptin ne olacağına da tam anlamıyla karar verilememiş.İzledikten sonra kafamda çok fazla soru oluştu.Mekan çizimleri olarak iyi bir iş çıkardığını düşündüğüm animeye karakter çizimleri için aynı tepkiyi veremedim. İyi yanları da yok değil tabi ki. Komedi anlamında beni baya güldürmeyi başardı anime. Aksiyon olarak da dozu sürekli olarak yüksekte tutmayı başarıp sizi sürekli bir heyecan içinde bırakıyor. Son kısımları saymazsak animenin olay örgüsü güzel.Animenin en büyük artısı ise beklenmedik olayları sürekli karşınıza sunması,animeyi tahmin edemiyorsunuz anlayacağız. Birçok sıkıntısı olsa da animenin en eğlenceli karakteri yine Mephisto’nun davranışlarıyla sizi eğlendirmeyi başarıyor.Mekanlar konusunda Mephisto üstünden yapılan primlerde başarılı bulduğum ayrı bir nokta. Özetle başarısız bir anime olmuş desek yanlış olmaz. Birçok şeyi havada bıraktılar. Çizim ve olay akışı kısımlarında eksiklikleri çok fazla olmakla birlikte karakter dizaynı da mükemmel değil. Giderilecek çok sıkıntı var ama yine de imkansız değil. Tüm bunlara rağmen eğlenceli bir anime ama eğer izlemeyi düşündüğünüz başka bir şey varsa onu izleyin. Ha,yok ben merak ettim diyorsanız seçim sizin tabii ki.

 

Şimdi gidip izleyecek olanlara iyi seyirler dilerim!

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!