Technologie

Apple’a 9 milyar dolara mal olan ilginç hırsızlık!Apple iPhone

Apple, ortaya çıkan gerçekten çok ilginç bir hırsızlık haberiyle gündemde bulunuyor. Bu haberin arkasında Foxconn işçileri yer alıyor.

Teknoloji devi Apple’ın iPhone modelleri biliyorsunuz çoğunlukla Çin’de yer alan Foxconn fabrikalarında üretiliyor. İşte bu fabrikalardan birisinde büyük bir vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Söylendiği kadarıyla Zhengzhou fabrikasındaki bazı işçiler, son üç yıldır iPhone üretimi için gelen parçalarında çalıp (Hurdaya ayrılmış gibi gösterip) Tayvan’da satıyormuş. Foxconn çalışanlarının bu şekilde tam 43 milyon dolarlık parça çaldığı aktarılıyor. Peki bu parçalar ne oluyor? Tahmin edebileceğiniz üzere bu parçalar kullanılarak yeni iPhone’lar üretilip satılıyormuş. Bu parçalardan yararlanılarak şimdiye kadar 300 bin adet iPhone’un üretilip satıldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ağırlıklı olarak iPhone 8 ve iPhone X modelleri etrafında yapıldığı aktarılan bu büyük vurgun, gerçekten inanılmaz görünüyor. Çalınan parçalar arasında söylendiği kadarıyla ekran, kasa ve safir kamera camı yer alıyor. Bu durumun Apple tarafına yılda 3 milyar dolar, şimdiye kadarsa tam 9 milyar dolar zarar çıkarttığı açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone üretimini ABD’ye getirmiyor

Çünkü Çin’de üretim sistemlerinin çok geliştiği söyleniyor. Bunun direkt olarak CEO Tim Cook aktarıyor. Çin’de üretim yapmak artık ucuz değil diyen Cook, üretim araçları ve bu araçlara hakim personel konusunda bölgenin inanılmaz iyi olduğunu aktarıyor. Bu açıdan da iPhone’ların üretimi Çin’e yapılmaya devam ediyor. Firma sanıyoruz şu an sadece yeni Mac Pro’ların “bir bölümünü” ABD üretiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO ekran altı kamera teknolojisi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!