Technologie

Apple’a şantaj yapan Turkish Crime Family sözcüsüne cezaApple iCloud

Apple şirketine 2017 yılında yaptığı büyük şantaj ile gündeme gelen Turkish Crime Family sözcüsüne cezası verildi. İşte detaylar;

2017 yılında Turkish Crime Family hacker grubu 319 milyon iCloud hesabına erişim sağladıklarını söylemiş ve Apple’dan başta 75 bin dolar kripto para, daha sonra ise 100 bin iTunes hediye kartıyla fidye istemişti. Bu fidyenlerin verilmemesi durumda tüm hesapları sıfırlama tehditinde bulunan Turkish Crime Family sözcüsü 22 yaşındaki Kerem Albayrak, İngiltere’de mahkeme tarafından cezaya çarptırıldı. Yapılan açıklamaya göre Türkiyeli olarak geçen Albayrak, Apple’a şantaj yapma girişiminden suçlu bulundu ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak bu hapsi cezasının askıya alındığı ve bunun yerine başka cezaların uygulandığı aktarılıyor. Peki Albayrak gerçekten 319 milyon iCloud hesabına erişim sağlamış mıydı? Apple’a göre hayır. Zaten olay ortaya çıktıktan ve Apple ödemeyi reddettikten sonra da iCloud temelli büyük bir sıfırlama hamlesi gelmedi. Apple o zaman sistemlerine bir giriş yapılmadığını açıklamıştı. Albayrak‘ın elindeki verilerin başka bir yerden geldiği ve büyük çoğunluğu aktif olmayan hesaplara ait olduğu söylenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iCloud ile başka sorunlar da yaşadı

Biliyorsunuz iCloud bir ara özellikle ünlü isimler üstünde yapılan büyük sızıntılar ile gündeme gelmişti. O zaman çok özel fotoğrafları sızdırılan birçok ünlü isim oldu.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ekran altı kamera teknolojisi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"