Technologie

Apple’ın kullanılmasını istemediği iPhone uygulamasıApple ın kullanılmasını istemediği iPhone uygulaması

Apple, kullanıcıların iPod Classic nostaljisini iPhone modellerinde yaşamalarına izin vermedi. Uygulamanın ipi çekildi.


Geçtiğimiz günlerde sizlerle iPhone modellerini iPod Classic’e dönüştüren uygulama Rewound‘dan bahsetmiştik. Apple Music ile çalışan uygulama en basit haliyle Music uygulamasına bir tema giydiriyordu. Bu temanın çalışma şekli de doğrudan iPod Classic’lerin tekerlek tasarımına göre düzenlenmişti. Tek yapmanız gereken internetten iPod Classic’in gövdesinin tekerlekli kısmının bir görselini kaydedip uygulamaya yüklemekti. Yakın zamanda Spotify desteğini de açacağını belirten uygulamanın ise sesini duyurduktan sonra ömrü kısa oldu. Zira Apple uygulamaya geçit vermiyor. Rewound, App Store üzerinden kaldırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone modellerinde nostalji estiren uygulama başka bir yol arıyor

Rewound durumu resmi blog yazısı üzerinden kullanıcılarıyla paylaşıyor. Apple’ın uygulamayı kaldırma sebebi olaraksa iPod Classic tasarımının kopyalanması, Apple Music’le beraber çalştığından uygulama içinde Apple Music için satış yapılması (yeni tasarımlar gibi) ve insanların uygulamayı Apple’ın kendi uygulaması sanma olasılığı olduğu kaydediliyor. Rewound esasen tam da bu sebeple kullanıcıya iPod görselini sisteme ayrıca yükletiyordu. Bir nevi yasakların etrafından dolanıyordu. Ancak bu önlem yeterli olmamış gibi görünüyor.

Geliştirici ekip uygulamayı iPhone mağazasına dahil edemese de başka yollar deniyor. Şimdilik bir GoFundMe kampanyası açılmış durumda. Bu kampanya kapsamında iOS için de çözüm aranırken aynı zamanda Android ve iPhone’ların da kullanabileceği web uygulaması üzerine geliştirme yapılabileceği kaydediliyor.

İlginizi çekebilir

Yeni nesilden ilk konsol göründü! Xbox Series X baştan aşağı yenilenen tasarımıyla karşımızda

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!