Sozialen Medien

#Bebeğim Kabız Oldu! Ne Yapmalıyım?

Bebeğim Kabız Oldu! Ne Yapmalıyım?

Yeni doğan ve erken süt çocukluğunda, bebekte herhangi bir huzursuzluk yoksa 3-4 gün kaka yapmaması gayet normaldir. Bebeğiniz sadece anne sütü ile besleniyorsa anne sütü ile beslemeye devam etmelisiniz. Eğer kabızlık 3 günden daha fazla devam ediyorsa ve bebekte huzursuzluk varsa mutlaka doktorunuza başvurun.


Bebeğiniz devam sütü ile besleniyorsa , sütü doğru hazırlamaya dikkat etmelisiniz. Her 30 ml suya 1 ölçek olan standart hazırlama şeklini değiştirmeyin. 6.aydan sonra devam sütüne günde 2 kez 1’er çay kaşığı sızma zeytinyağı ilave edebilirsiniz.

Ayrıca bebeğinizin karnına nazikçe masaj yapmak veya ılık bir banyo yaptırmak da onu rahatlatabilir.


Ek gıdalara başlangıç döneminde de bebeğinizin kabızlık şikayetleri olabilir. Başlangıçta fazla sayıda çeşit yedirmek bebeğinizin sindirim sistemini zorlayabilir. Ek gıdalara, azar azar başlamalısınız.


Muz, şeftali, pirinç,

patates, havuç gibi gıdalar ve demir damlaları bazı bebeklerde kabızlık yapabilir. Bebeğinizin daha yumuşak dışkılamasına yardımcı olan gıdaları ise, tahıllardan özellikle yulaf, meyve ve sebzelerden ise kayısı, armut, kırmızı erik , kabak olarak sayabiliriz.

Bebeğime Hangi Ek Gıdaları Verebilirim?

Bebek Nasıl Kundaklanır? Kundak Çeşitleri Nelerdir?

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!