Allgemeines

#Binance ve Coinbase borsaları kıyaslandı – Kazanan kim?

Binance ve Coinbase borsaları kıyaslandı – Kazanan kim?

Kripto para ekosisteminin ismi en çok duyulan borsaları Binance ve Coinbase kıyaslandı. Avrupa’da kullanımı yaygınlaşan ve dünya çapında 180’den fazla ülkede yer alan milyonlarca kullanıcıya hizmet sunan kripto para alım satım platformlarının teknik altyapıları masaya yatırıldı.

Cryptonomist sitesinin 10 Eylül tarihinde yayımladığı haberde, iki büyük borsanın artıları ve eksileri tartıya kondu. Kullanıcılarına sundukları seçeneklerin değerlendirildiği yazıda, fazla detaya girilmeden iki platformun arasında bir puanlama yapıldı.

2012 yılında hayata geçen Coinbase borsasına kıyasla beş yaş daha genç olan Binance platformu, Cryptonomist tarafından daha yüksek puan aldı.

Para yatırma ve çekme seçenekleri kıyaslandı

Cryptonomist tarafından hazırlanan Binance ve Coinbase kıyaslamasında ilk olarak para yatırma seçenekleri ele alındı. Hem Binance hem de Coinbase, banka havalelerinin yanı sıra kredi, banka ve ödeme kartlarını destekledikleri için site tarafından eşit puanla değerlendirildiler.

Kredi kartıyla kripto para satın alma konusunda Binance’in bir adım önde olduğu ifade edildi. Kredi veya banka kartı ile kripto para satın alınabildiği ve işlemler için herhangi bir önkoşulun olmadığı iletildi. Coinbase de kredi kartı kullanımını destekliyor, ancak kullanıcının çalıştığı bankanın 3D secure desteklemesi şart koşuluyor. 

Kredi kartıyla kripto para satın alma limitinde Binance oldukça önce çıktı. Binance haftalık 80.000 dolar civarında satın alma hakkı tanırken, Coinbase’in haftalık limiti 3.800 dolar dolaylarında.

Kredi kartı ile kripto para satın alma komisyonunda da sitenin değerlendirmesine göre Coinbase bir adım geride kalıyor. Binance üzerinde alım satım makası %1 oynuyor ve borsa her işlemden %2 komisyon alıyor. Coinbase’in makas oranı %0,5 iken, komisyon %3,99 seviyesinde.

Para çekme seçenekleri bol ama sınır var

Para çekme seçeneklerinde her iki borsanın da eli güçlü. Hem Binance hem de Coinbase banka havalesi ile para çekme olanağı sunuyor. Binance Advcash kullanırken Coinbase PayPal ile işlem imkanı tanıyor.

Binance üzerinde kullanıcılar banka havalesi yoluyla günde 250 bin dolara kadar para çekebiliyorlar. Coinbase’de ise PayPal üzerinden günlük para çekme limiti 25 bin dolar seviyesinde.

Spot, marj, eşler arası ve vadeli işlem piyasaları gibi birçok seçenek sunan Binance üzerinde alım satım dışında stake etmek ve gelir sağlamak da mümkün. Coinbase çoğunlukla kripto para alım satım platformu olsa da, Coinbase Pro işlem platformu üzerinden kripto para harcamak için ayrıca cüzdan hizmeti sunuyor.

Cryptonomist tarafından yapılan değerlendirmede Binance’in, Coinbase’den daha fazla avantaj sunduğu ifade edildi. Ancak kullanıcı ihtiyaçlarına göre bu durum değişiklik gösterecektir. Sunulan hizmet çeşitliliği kadar güvenliğin, sunucu kararlığının, müşteri hizmetlerinin gücü hakkında değerlendirme yapılmadığı için kıyaslamanın ne kadar tutarlı olduğu tartışmaya açık.

Yakın zaman önce Cointelegraph tarafından yapılan bir haberde, adı gündemden düşmeyen SUSHI coin’i listeleme kararıyla eleştirilen dev borsa Binance’in kararının arkasında durduğu belirtilmişti. Binance CEO’su Changpeng „CZ“ Zhao, „Yenilik, yüksek ödül ve risk getirir“ ifadesini kullanmıştı.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!