Allgemeines

#Bir Yazılımcı, Düzenlenen Yarışmada Bitcoin Cüzdanını Hackledi

Bir Yazılımcı, Düzenlenen Yarışmada Bitcoin Cüzdanını Hackledi

Twitter üzerinden başlatılan yarışmada bir yazılımcı, Bitcoin cüzdan hesabını hacklemeyi başardı.

Bir Yazılımcı, Düzenlenen Yarışmada Bitcoin Cüzdanını Hackledi

Bitcoin ve Lightning Network proje geliştiricisi John Cantrell, 30 saat boyunca bir trilyon seed kombinasyonunu kontrol ederek BTC adresini başarılı bir şekilde hackledi. Bu işlem, Atlanta Dijital Para Fonu’nun CIO’su Alistair Milne tarafından Twitter üzerinde başlatılan bir yarışma kapsamında gerçekleşti.

Milne, birkaç gün boyunca 12 kelimelik bir Bitcoin cüzdan seed’leri hakkında ipuçları yayımladı. Cantrell, 12 kelimeden sadece 8’ini brute force yöntemi (tüm olasılıkları tek tek denemek) ile bunu başardı ve cüzdandaki 1 BTC ödülü aldı.

  #DeFi Protokollerinde İşlem Ücretleri 370 TL'ye Dayandı

Geliştirici birkaç grafik kartı kiraladı

Cantrell, Macbook üzerinde kendi kendine yazdığı CPU seed çözücüsünü kullanarak saniyede 1.250 kombinasyonu kontrol edebileceğini belirledi. Bunu yapmak için de GPU pazar yerleri ve Microsoft’un Azure bulut bilişim hizmeti aracılığıyla birkaç grafik kartı kiralamaya karar verdi.

Bitcoin cüzdanında „seed“ nedir?

Donanım cüzdanların ilk kurulumu esnasında rastgele kelimelerden oluşan bir “seed” kodu oluşturulur. Kullanıcı bu şifreyi bir kenara not ederek saklamalıdır. Zira PIN kodunun 3 defa yanlış girilmesi, cüzdanın çalınması, kaybolması ya da teknik bir arıza oluşması durumunda bahsini ettiğimiz bu seed bilgisi sayesinde dijital varlıklara yeniden ulaşılması mümkün olur.

Kripto para cüzdanı nedir?

Herhangi bir kripto para birimi ile alım satım ya da yatırım işlemine başlamadan evvel bu paraları saklayacak yere ihtiyaç duyulur. En basit ifadeyle, paranızın varlığını ispat edeceğiniz, kolayca işlem yapmanızı mümkün kılacak ve gerektiği zaman da bakiyenizi kontrol etmenize olanak tanıyacak yazılıma kripto para cüzdanı ya da dijital cüzdan denir.

  #Akne Hakkında Bilinen Yanlışlar #SosyalMedya #Tv #BB

Detaylı bilgi için: Kripto Para Cüzdanı Nedir? Kripto Para Cüzdan Çeşitleri Nelerdir?

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"