Sozialen Medien

Black Widow fragmanında yer alan 5 detay

Marvel'ın merakla beklenen filmi Black Widow için ilk teaser trailer yayınlandı. İşte yayınlanan ilk görüntülerin ardından göze çarpan 5 detay!

Marvel’ın merakla beklenen filmi Black Widow için ilk teaser trailer yayınlandı. Infinity Saga olarak isimlendirilen dönemin sona ermesiyle birlikte 4. faz için hazırlanan Marvel, bu sefer Avengers ekibinin orijinal üyelerinden Natasha Romanoff’a odaklanan bir filmle karşımıza çıkıyor. Black Widow filmi, Captain America: Civil War ve Avengers: Infinity War filmleri arasında geçecek.

Black Widow’un kendine ait bir dizi ya da filme kavuşması, karakterin 2010 yılında vizyona giren Iron Man 2 filmiyle evrene dahil oluşundan bu yana beklenen bir durumdu. Bu zamana kadar genel beklenti böyle bir hikayenin Black Widow karakterinin Avengers sonrası yaşayacaklarını anlatması üzerine olmasına rağmen Marvel cephesinde başka planların olduğu ortaya çıktı. Avengers: Endgame filminde Ruh Taşı’nı alabilmek için hayatını feda eden Natasha Romanoff, filmin sonunda geri döndürülmemişti. Marvel’ın açıklamasına göre Black Widow filmi Natasha’nın neden ölmesi gerektiği konusunu açıklığa kavuşturacak.

Black Widow filmi 1 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girecek.

Marvel, Black Widow filmi için ilk teaser trailerı yayınladı. İşte Black Widow fragmanında karşılaştığımız 5 detay!

5) Budapeşte

Budapeşte, Marvel Sinematik Evreni’nde yer alan Black Widow karakterinin hikayesi için oldukça önemli bir şehir. New York Savaşı sırasında Chitauri ordusu ile karşı karşıya gelen Black Widow ve Hawkeye ikilisi, bu mücadelenin kendilerine Budapeşte’yi anımsattığına dair bir konuşma gerçekleştirmişti. Avengers: Endgame filminde Ruh Taşı’nı almak için Vormir’e giden ikiliden Hawkeye, yine Budapeşte’ye dair bir göndermede bulunmuştu. Tüm bu ipuçları Budapeşte şehrinin Hawkeye ve Black Widow karakterlerinin ilk kez karşılaştığı yer olduğunu gösteriyor. Bunun yanında filmin ana düşmanı olarak gözüken Taskmaster’ın fragmanda ok kullanıyor oluşu, filmin bir kısmında Hawkeye ile karşılaşacağımızın ispatı.

4) Yelena Belova

Black Widow fragmanında Yelena Belova rolündeki Florence Pugh ile karşılaşıyoruz. Yelena Belova karakteri ilk olarak 1999 yılında Devin Greyson ve J.G Jones tarafından yaratıldı. İlk olarak bir Inhumans çizgi romanında yer alan karakter, daha sonrasında ise Marvel tarafından Kırmızı Oda testini Natasha’dan sonra tamamlayan isim olarak tanımlandı. Natasha ve Yelena, çizgi romanlarda birçok kez karşı karşıya geldi. İki karakterden hangisinin daha güçlü olduğu tam olarak kesinleşmese de Yelena’nın Kırmızı Oda eğitiminde Natasha’dan çok daha iyi bir sonuç aldığı biliniyor. Buna rağmen Natasha, çok daha tecrübeli bir isim.

3) Black Widow eğitimi

Fragmanda yer alan bir diğer flashback sahnesi ise tüm Black Widowların beraber aldığı eğitim üzerine. Bu sahnede yaklaşık olarak 20 kadından oluşan Black Widow operasyonunun aslında ne kadar geniş çaplı olduğunu görüyoruz. Eğitimdeki uyuma bakarsak, Black Widow eğitiminin aslında bir okuldan farksız olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu görüntülerin yalnızca tek bir sınıfa ait olma ihtimali de var. Yani MCU’da gölgeler altında çalışan sayısız Black Widow olabilir.

2) Red Guardian

Black Widow fragmanının seyirci karşısına çıkardığı bir diğer yeni karakter ise Rus Captain America olarak nitelendirilebilecek Red Guardian. Red Guardian, yani Alexei Shostakov, çizgi romanlarda Rusya’nın Avengers ekibine karşılık olarak kostüm giymeyi kabul eden bir astronot. MCU’da David Harbour tarafından canlandırılacak olan bu karakter, fragmanda gördüğümüz kadarıyla bir süredir hapsedilmiş ve görev dışı kalmış durumda. Amerikalılar Abraham Erskine’in süper-asker serumunu bir daha taklit edemese de, Red Guardian’ın da Soğuk Savaş döneminde yaşanan bazı olaylar sonucu Captain America ile aynı güçlere kavuşmuş olma ihtimali bulunuyor.

1) Taskmaster

Black Widow filminin ana kötüsü olacağı daha önceden açıklanan Taskmaster karakterini ilk kez aksiyon içerisinde görüyoruz. Taskmaster, güçlü fotografik hafızası sayesinde gördüğü tüm kabiliyetleri taklit edebilen bir suikastçi. Bunun sonucunda kendisi çizgi romanlarda Captain America, Hawkeye, Shang-Chi ve Daredevil gibi birçok karakterin dövüş stillerini öğrenmiş bir isim. Taskmaster’ın MCU’da ne şekilde işleneceği henüz belli olmasa da fragmanda ok kullanıyor oluşu, filmin bir yerinde Hawkeye ile karşı karşıya gelmiş olma ihtimalini güçlendiriyor.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"