Technologie

Chrome tabanlı yeni Microsoft Edge tarayıcı çıktı [İndir] – BBChorome Microsoft Edge

Google Chrome ile aynı altyapıyı paylaşan yeni Microsoft Edge sonunda Windows ve macOS için indirmeye sunuldu. Yeni bir alternatif daha çıktı.

Yeni Microsoft Edge, daha önce de aktardığımız üzere Chrome ve Opera‘nın da temelini oluşturan Google‘ın arkasında olduğu açık kaynak kodlu Chromium altyapısı üzerine kuruluyor. Bu altyapı nedeniyle büyük performans vaadiyle gelen yeni tarayıcı, kısa süre önce söz verildiği tarihte iki ana platform için de buradan indirmeye sunuldu. Uzun zamandır beta testleri yapılan tarayıcı, tam olarak “Windows 10, Windows 7, Windows 8 ve yeni nesil macOS” işletim sistemlerinde sorunsuz olarak görev yapıyor. Dikkat çeken yeni Edge, genel olarak sade görünüyor ve Chrome’a oranla çok da farklı bir tasarıma sahip değil. Bir “dark mode” yani koyu / siyah arayüz moduna sahip olan tarayıcı, senkronizasyon noktasında Microsoft hesabı kullanıyor. İlk yüklendiği zaman şifreleri ve favori siteleri Chrome ya da eski Edge’den çekebilen tarayıcı, Chrome için hazırlanan mevcut eklentilere de destek veriyor. Bu arada tarayıcının Android ve iOS uygulamaları da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chrome gibi hızlı olacak yeni Microsoft Edge merak uyandırıyor

Chrome’dan farklı olarak büyük bir yenilik sunmadığı için öne çıkma şansı az olan tarayıcı, yine de gelecek için büyük potansiyel vadediyor. Çünkü tarayıcı yeni Windows PC’lerin içerisinde ön yüklü olarak gelecek ve iyi reklamı yapılırsa buradan milyonlarca kişiye ulaşacak.

İlginizi Çekebilir

Apple AirPods Pro


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!