Anime || Manga

Clannad: After Story, Hayatın İçinden Bir Dram Hikayesi


Dramı ile göz dolduran, izledikten sonra size bir şeyler katabilecek bir anime Clannad: After Story. Hayatın içinden olması, komedisi ile gönülünüzde yer alacak sayılı yapımlardan. Öncelikle ilk sezon Clannad’ı izlemediyseniz bu makale sizin için spoiler’lar içerebilir, ancak karakterler dışında çokta bir fark yok bunu da ekleyeyim.

Afbeeldingsresultaat voor clannad after story gif

İlk olarak karakterleri teker teker inceleyeceğiz, fakat hikaye konusunda fazla birşey yazamayacağım.


Tomoya Okazaki


Afbeeldingsresultaat voor tomoya okazaki

Karamsar bir lise öğrencisidir. Babası ile sorunları olduğu gibi yabancılar ile iletişim kurmakta zorlanmaktadır. Youhei Sunohara dışında bir arkadaşı yoktur, depresif olması yanı sıra zamanının çoğunu tembellik ile geçirmektedir. Bu sefil durum Tomoya Nagisa Furukawa ile tanışana kadar bu şekilde devam edecektir.


Nagisa Furukawa


Afbeeldingsresultaat voor nagisa furukawa

Doğuştan narin ve çabuk hastalanan bir bedene sahiptir. Fazla duygusaldır ama etrafına pozitiflik yayan bir kişiliği vardır. Durum ne kadar kötü olursa olsun başını eğmemesini sağlayan sağlam bir iradesi vardır. Tomoya Okazaki ile aynı okulda okumaktadır. Bedeni yüzünden okula devam etmekte ve derslerini sürdürmekte zorlanmaktadır. Gerekli motivasyonu bulamaz ve birçok kez afallar,  ta ki beyaz atlı prensi ortaya çıkana kadar.


Kyou ve Ryou Fujibayashi


Afbeeldingsresultaat voor ryou and kyou fujibayashi

Kyou (soldaki) cüretkar ve gözüpek bir karakter. Derslerinde de oldukça başarılı, ayrıca tam bir Tsundere diyebilirim. İkizi olan Ryou’yu (sağdaki) kollama konusunda da fazlası ile sıkı. Tomoya ile aynı sınıfta (aynı şube değil). Ryou ise ikizinin aksine sessiz ve utangaç, falcılık gibi farklı uğraşlara da sahip. Tomoya ile aynı şubede ve ona karşı hisler besliyor ( <3 ). İkizini her zaman desteklemesede genellikle kararlarına saygı duyar. Kısacası araları sıkı-fıkıdır.


Youhei Sunohara


Afbeeldingsresultaat voor youhei sunohara

Tomoya’dan başka arkadaşı olmasada tamamen farklı bir kişiliğe sahiptir. Ailesinden ayrı yaşamasının yanı sıra toplum arasında ezik olarak görülmektedir. Her gördüğü kıza yürüyen aptal bir tip gibi gözükse de bunun özünde yakınına karşılıksız iyilik yapabilecek, sevecen bir insan yatmaktadır. Ayrıca komedinin yarısı bu elemanın üzerinde dönmekte, okul animesi klasında bir mizahı var.


Tomoyo Sakagami


Afbeeldingsresultaat voor tomoyo sakagami

Son derecede kuvvetli bir bedene sahip olsada ince bir kişiliğe sahiptir. Geçmişinde pek de iyi işler yapmadığından okulda yararlı olmak için elinden geleni yapmaktadır. Tomoya’nın bir alt devresidir. Aynı zamanda okul başkanlığına adaydır. Anime boyunca Tomoyo’nun tekmelerini bolca göreceğiz.


Akio ve Sanae Furukawa


Afbeeldingsresultaat voor akio and sanae furukawa

Nagisa’nın ebeveynleridirler. Akio korumacı ancak bir o kadar da anlayışlı bir babadır. Sanae ise duygularını saklayan, sevecen bir annedir. Nagisa’nın biraz daha olgun hali diyebilirim. Beraber bir fırın işletiyorlar, araları da oldukça iyi. Sanae berbat ekmekler yapıyor ve çoğunlukla Akio istemeden bunu onun yüzüne vuruyor. Komedinin bir kısmı da buradan çıkıyor. Benim oldukça hoşuma giden bir ikili açıkçası.


Hikaye Nasıl İlerliyor?

Hikaye başlarda genel bir anlatım ile ilerliyor, yan karakterlerin hikayelerine odaklanılıyor. Bu kısımlar tamamıyla okul animesi havasında geçiyor. Spoiler olacağı için bu kısımlar hakkında pek bilgi vermeyeceğim. Hikayenin ileryeyen bölümlerinde Tomoya mezun oluyor ve Nagisa’sız bir hayat ile karşı karşıya kalıyor. Farklı dostlar ediniyor başınan bir takım olaylar geçiyor. Buradan sonrasınından bahsetmeyeceğim, hikaye hakkında olabilecek herhangi bir spoiler izlerken ki keyfinizi etkileyebilir.


Peki Neden İzlenmeli?

Dediğim gibi, izledikten sonra farklı biri olup çıkacaksınız. Ahlaki değerler ve aile ilişkilerine de değinen bu yapım draması ve komedisi ile tam bir mihenk taşı. Duygusal biriyseniz %100 ağlama garantisi veriyorum. Aynı zamanda ebeveynleriniz ile izleyebileceğiniz sayılı animelerden birisi Clannad: After Story. 


 

Puan: 8.99 ( 403,851 OY )                                                               

Kategoriler: Hayattan Kesitler, Komedi, Doğaüstü, Dram, Romantizm

Bölüm Sayısı: 1. Sezon 23 / 2. Sezon 24 / 1 Movie

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!