Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bilim

Çok büyük bir kedi balığı yakalandı

Balıkçılar her zaman büyük avlardan bahsetmiştir. Bu seferki gerçeğe benziyor: İtalyan balıkçı Dino Ferrari, Po Nehri üzerinde 127 kilogramlık bir canavarı yakaladığını ilan etti.

Kedi balıkları birkaç santimetreden birkaç yüz santimetreye kadar büyüklüklere sahiptir. Ferrari’nin yakaladığı balık 4,6 metreye kadar büyüyebilen bir cins olup 2,67 metre boyunda olan söz konusu balığın ortalamanın üstünde olduğu söylenebilir. En büyük türün 136 ile 300 kilogram arasında ağırlıklara sahip olabileceği söyleniyor.

buyuk-kedi-baligi2

Yine de, her hafta böyle büyük bir av bulunamayacağı belli, ya da bunun hikâyesinin duyulması oldukça zor. CNN’nin raporuna göre (bir sürü resim göstererek bunun gerçek olduğunu ispat ettikten sonra) Ferrari, balığı denize geri yollamış. Bu büyüklükteki kedi balıkları onlarca yıl yaşayabilir, böylece aynı balığı rekor kıracak bir büyüklükte yeniden görebiliriz.

  Sesi tutan ancak havayı ve ışığı geçiren malzeme üretildi

Kaynak: popsci.com

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu