Allgemeines

#Deneyimli Yatırımcıdan Bitcoin 100.000 Dolar Olacak İddiası

Deneyimli Yatırımcıdan Bitcoin 100.000 Dolar Olacak İddiası

Pantera Capital Kurucusu Dan Morehead, Bitcoin fiyatının orta vadede 100.000 dolara ulaşacağını ileri sürdü.

Deneyimli Yatırımcıdan Bitcoin 100.000 Dolar Olacak İddiası

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski Bitcoin yatırım şirketi olan Pantera Capital kurucusu Dan Morehead, BTC’nin Ağustos 2021’e kadar 115.000 dolara ulaşacağına dair cesur bir tahmin yaptı.

Firması tarafından yayımlanan yatırım mektubuna atıfta bulunan Morehead, tahminini stok akış modeline dayandırdığını ifade etti. 

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

Stock to flow model

Stok akış modeli. Kaynak: Glassnode.

Morehead, Bitcoin’in büyümeye devam etmesini bekliyor

Morehead, sadece bir yıl içinde BTC fiyatının mevcut değerinin yaklaşık 10 katına çıkmasının mümkün olduğunu düşünüyor. Yine de kişisel tahmini biraz daha mütevazı:

„Genel kanı, dokuz yılda yüzde 209 oranında artması, bence önümüzdeki birkaç yıl içinde en az yüzde 209 büyüyecek ve bu sizi muhtemelen iki yıl içinde 100.000 dolara ulaştıracak.“

Bitcoin yıllık yüzde 209 oranında büyümeye devam ederse, yaklaşık iki yıl içinde 100.000 dolar seviyesine ulaşabilir. Sadece bir yıl içinde 115.000 dolara ulaşması için yüzde 900 yıllık büyüme oranı yakalaması gerekiyor.

Morehead ayrıca, „Bitcoin’in en büyük düşmanı nedir?“ sorusuna, „şüphecilik“ yanıtını verdi. Ona göre Bitcoin’in kendi geleneksel finansın en büyük düşmanı konumunda. Morehead’e göre Bitcoin, 9 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip altından daha güçlü bir varlık.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!