Allgemeines

#Doğum Gününe Doğru: Ethereum’un Beş Yılı

Doğum Gününe Doğru: Ethereum’un Beş Yılı

2015’te başlatılan blockchain Ethereum, kısa sürede büyük bir oyuncu haline geldi: Beş yılda neler yaşandı?

Doğum Gününe Doğru: Ethereum'un Beş Yılı

Beş yıl önce dev bir kripto projesi başlatıldı ve kripto ve blockchain alanını sonsuza kadar değiştirdi. Ethereum, Temmuz 2015’te açıldığından beri bazı planlanan değişiklikler geçirdi. Projenin son olarak hisse ispatına (PoS) geçişi de birkaç kez ertelendi. 

Ethereum 2015’te başlatıldı

28 Temmuz 2015’te Ethereum, ağın açılış çerçevesi olan Frontier’in 29-30 Temmuz arasında başlatılmasının beklendiğini açıkladı. Proje, planlandığı gibi 30 Temmuz’da başlatıldı.

Bir sonraki yılın şubat ayına kadar Ethereum, blockchain ve kripto sektöründe büyük bir oyuncu haline geldi. Ağın kripto parası Ether (ETH), kripto paralar arasında piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alıyor.

Ethereum, gelişim sürecinde dört ana durağa sahipti: Frontier, Homestead, Metropolis ve Serenity.

Ethereum, ikinci aşaması olan Homestead’e planlanan geçişini 29 Şubat 2016’da duyurdu. Güncelleme, beklendiği gibi 14 Mart’ta yapıldı.

Metropolis gecikti

2017 yılında ise eylül ayının sonunda ağda gerçekleşmesi beklenen Metropolis hard fork’u konuşulmaya başlandı. Bunun sonucunda Byzantium ve Constantinople hard fork’larının oluşması bekleniyordu. Olaylar eylül ayında hız kazandı. 

Byzantium 16 Ekim 2017’de başlarken, Contantinople 28 Şubat 2019’da başlatıldı. Istanbul ise 7 Aralık 2019’da gerçekleşti. 

Ethereum 2.0 olarak bilinen dördüncü aşama Serenity üzerine çalışmalar ise sürüyor. Ekip, başlangıç tarihi olarak Ocak 2020’yi vermiş olsa da, temmuz ayında hala çalışmaların tamamlanması bekleniyor.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"