Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya

#Düşünürken Elimizi Neden Şakağımıza Dayıyoruz?

Düşünürken Elimizi Neden Şakağımıza Dayıyoruz?

İnsanlar neden düşünürken ellerini alnına ya da şakağına dayıyor. İnsanların çoğu hayatlarının bir çok anında bu hareketi yapmaktadır. Bu hareketi yapan kişilerin düşündüklerini yaptıkları bu hareketle hemen anlıyoruz.

İnsanlar ellerini alnına veya şakağına dayadıkları zaman düşünceleri canlanabiliyor, unuttukları şeyler tekrardan akıllarına gelebiliyor mu? İnsanlar neden bu hareketi yapma gereği duyuyorlar.

Çoğu insanda refleks olarak düşünmeye başladıkları zaman elleri şakaklarına ya da anlına dayama pozisyonuna geçiyor. Bu sayede aklımıza gelmeyen şeyleri daha kolay hatırlıyor ve anlamadığımız soruları daha kolay anlayabiliyoruz. Bunun nedeni nedir?

Kısa bir şekilde anlatmak gerekirse; beynin de kendine göre bir elektrik akımı vardır. Bu akım bütün vücuda yayılır. Bir şey düşündüğümüz zaman elimizi başımıza götürünce, bu akım kısa devre yapar. Vücudu dolaşmadan kısa yoldan beyne gider. Orada toplanır. Bunun üzerine beyin daha sık ve güçlü düşünmeye başlar. İnsanlar, bir iç güdü ya da alışkanlık olarak varlığını gösteren bu hareketle daha iyi düşünebiliyor.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

  #Martin Scorsese Yeni Filmi Killers of the Flower Moon’un Bir Western Olacağını Açıkladı #SosyalMedya #Tv #BB
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı