Anime || Manga

En İyi 5 Büyü Animesi

Anime izlemeyi seviyorsanız „AnimeX“ uygulamasını indirip reklamsız izleyebilirsiniz.

AnimeX - Watch Anime Movie Trailers
AnimeX – Watch Anime Movie Trailers


En İyi 5 Büyü Animesi5.Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Puan: 8.37 / 516,415 OY

Kategoriler: Macera, Komedi, Büyü, Parodi, Fantezi

Bölüm Sayısı: 2 Sezon 10 ar Bölüm

Konu: Satou Kazuma evden çıkmayı sevmeyen , bilgisayar başında oyun oynamayı seven asosyal bir gençtir. Merakla beklediği bir oyunu almak için dışarı çıkar ve oyunu alır. Eve dönüş yolunda bir kızın yoldan karşıya geçerken traktörün ona çarpacağını görür ve kızı kurtarmak için kendini traktörün önüne atar. Bu sırada Satou Kazuma ölür ve gözlerini ilginç biryerde açar,karşısında tanrı ondan istediği bir şeyi vereceğini ve onu farklı bir dünyada şeytan kralı yenmesi için göndereceğini söyler. Gittiği dünyada yaşamak zordur yeni arkadaşlar edinirler.


4.Magi: The Labyrinth of Magic

Puan: 8.42 / 421,329 OY

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Fantezi, Büyü, Shounen

Bölüm Sayısı: 2 Sezon 25er Bölüm / Sinbad : 13 Bölüm

Konu: Tüccarlara hizmet ederek geçimini sağlayan Ali Baba’nın hayali, „Zindan“ olarak bilinen, canavarlarla ve hazinelerle dolu gizemli kulelerden birini temizleyerek zengin olmaktır.Bir gün, Alaaddin adlı bir çocukla arabanın kasasında tanışan Ali Baba, Alaaddin’in „Cin“ adlı gizemli güçlere sahip bir canavarı kullanabildiğini öğrenince zindanları beraber temizlemek ister ve Alaaddin kabul eder. Eziyet gören Morgianna adlı köle bir kızı da kölelikten kurtararak yanlarına alan gençler zindanları temizlemek için yola çıkarlar.


3.Fate/Zero

Puan: 8.42 / 739,022 OY

Kategoriler: Aksiyon, Fantezi, Büyü, Doğaüstü

Bölüm Sayısı: 13 + 7 Seri daha

Konu: Kutsal Kâse Savaşı; Ödülü efsanevi Kutsal Kâse olan 7 büyücü (Efendi) ve çağırdıkları 7 kahraman ruhun (Hizmetkârlar) arasındaki ölümüne bir dövüş.

Kotomine Kirei amacı olmayan bir büyücü. Kaderin ağlarından kurtulamayarak kendini isteksiz bir şekilde savaşın ortasında bulur, fakat kaderin işi rakiplerinden biri eski bir düşmanı olan Emiya Kiritsugu çıkar. Herkesten daha acımasız ve sert bir insan. Kutsal Kâse’nin sunduğu mucizeleri arzulayan birisi..


2.Mahou Shoujo MadokaMagica

Puan: 8.44 / 697,912 OY

Kategoriler: Dram, Büyü, Psikolojik, Gerilim

Bölüm Sayısı: 12 + 4 Seri Daha

Konu: Bir gece, Madoka rüyasında siyah saçlı gizemli bir kızı korkunç bir kötülüğe karşı savaşırken görür. Ertesi gün Akemi Homura adlı bu kızın kendi sınıfa transfer olduğunu öğrenir. Bu karşılaşma Madoka’nın hayatını sonsuza dek değiştirecek olaylara yol açar.​​​​​​​


1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Puan: 9.24 / 1,363,666 OY

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Dram, Büyü, Fantezi, Askeri, Shounen

Bölüm: 64 

Konu: “İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez,

Bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın,

Bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.”

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward son anda  Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar. 

 

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!