Technologie

Eşi olmayan Nintendo PlayStation prototipi için açık artırma

Nintendo PlayStation
Nintendo PlayStation

Konsol tarihinin tozlu sayfaları yeniden açılıyor. Satışa sunulamayan Nintendo PlayStation, prototip modeliyle açık artırmaya çıkıyor.

90’ların başında Nintendo ve Sony iş birliğiyle hazırlanan ancak asla satışa sunulamayan oyun konsolu Nintendo PlayStation modelinin hikayesinden esasen 2015’te bahsetmiştik. PlayStation’ı SNES ile buluşturan bu cihaz ne yazık ki prototip aşamasında kalmış ve üretim bandında kendine yer bulamamıştı. O dönemki ticari tercihler sonucu ise geriye sadece bu prototip kaldı. 2009’da tesadüfen Terry Diebold tarafından farkında olmadan satın alınan prototip eski bir Sony yöneticisinin terk edilmiş eşyaları arasından çıkmıştı. Yani daha açık konuşmak gerekirse çöpten. Şimdi satış yolunu bulamayan bu prototip müzayede için hazırlanıyor. Açık artırmayla satılacak konsol koleksiyonerlere göz kırpıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo PlayStation açık artırmada satılacak

Heritage Auction tarafından yapılacak olan müzayedede yerini alacak olan cihaz için koleksiyonerler 27 Şubat 2020’de hazır bir şekilde bekleyecek. Cihazın ne kadara satılacağı ise en büyük merak unsurlarının başında geliyor. Cihaz sahibi geçmişte kendisine konsol için 1,2 milyon dolar teklif edildiğini kaydediyor. Ancak bu miktarı yeterli bulmayan Diebold, açık artırma ile çok daha yüksek bir fiyat yakalayabileceklerini düşünüyor. Açık artırmaya girmek için kayıtlar ise 7 Ocak 2020’de kapanacak. Bu eşi benzeri olmayan prototipe ne kadar ödeneceğini ise ancak açık artırma sonrası öğrenebileceğiz. Buradan konsolun açık artırma sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PS4 sahipleri için yeni DualShock 4 eklentisi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!