Wissenschaft

#Evde Maske Takmak Gerekiyor mu?

Evde Maske Takmak Gerekiyor mu?

blank
ozgurdonmaz/iStock

COVID-19 vakaları dünya genelinde artış gösterirken, bazı bölgelerde vaka sayıları yeniden artıyor. Ülkeler çapında hiçbir bölge, virüse bağışıklı değil. Özellikle şimdi, herkesin bu yeni virüsün yayılımını durdurmak için üzerine düşeni yapması gerekiyor.

Ciddi COVID-19 geçirme tehlikesi bulunan bireylerle yaşayan insanlar, evde de maske giymeyi düşünmeliler.

Amerika Birleşik Devletleri’nin koronavirüs koordinatörü Deborah Brix, Pazar günü düzenlenen bir basın toplantısında ülke çapındaki salgının artık belirli noktalara sınırlandırılamadığını aktarıyor. Bunun yerine salgın, “yeni bir aşama” şeklinde adlandırdığı sürece girmiş: Virüs ülke çapında yayılıyor ve salgının başında büyük oranda vakasız olan kırsal bölgelere bile sızıyor.

Ülke çapında seyahat eden Amerikalılar, virüsün devam eden bu yayılışına en arzından kısmen katkıda bulunmuş. “Eğer önemli bir merkeze tatile gitmeyi seçtiyseniz, cidden geri gelmeli ve enfekte olduğunuzu varsaymalısınız” diyor Brix, konferansta.

  #Can you solve these double-box messages from WW2? – Klausis Krypto Kolumne

Koronavirüs barındıran fakat belirti yaşamayan asemptomatik yayıcılar da muhtemelen devam eden bu yayılımın arkasında. Brix, eğer bir hanehalkı üyesi şiddetli hastalık bakımından tehlike unsurları barındırıyorsa; şu an koronavirüsün görüldüğü önemli merkezlerde yaşayan kişilerin sadece dışarıda ve belli yerlerde değil, evde de bir maske giymeyi düşünmeleri gerektiğini söylüyor. Maske takmak, sosyal mesafeye uymak ve ellerinizi yıkamak; COVID-19’un yayılışını önlemenin üç önemli ve kanıtlanmış unsuru.

Claire Maldarelli/Popular Science. Ç: O.

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"