Technologie

#GeForce RTX 3070 Fotoğraflandı: 3080’den Çok Daha Küçük

GeForce RTX 3070 Fotoğraflandı: 3080’den Çok Daha Küçük

RTX 3070, geleneksel çift fanlı tasarımı benimserken ağabeylerinden daha küçük bir tasarıma sahip görünüyor. RTX 3090 ise devasa derecede büyük boyutlarda.

NVIDIA, yakın zaman önce RTX 3070 modelini resmi olarak tanıtsa da birçok ayrıntıdan yoksunuz. Referans tasarım RTX 3070 kartlar Ekim ayı içerisinde satışa çıkmaya başlayacak ve lansman sırasında sadece birkaç görsel görmüştük. Şimdi ise RTX 3070 Founders Edition grafik kartının ilk net görüntüsü burada.

1 Eylül’de duyurulan kartın Founders Edition sürümlerine erişimi olan Çin’deki bir PC meraklısı, RTX 30 ailesinin fotoğrafını yayınlarken güzel bir boyut karşılaştırması yapmamızı sağladı.

GeForce RTX 3070RTX 3070 Founders Edition, RTX 3080 FE’den belirgin şekilde daha kısa görünüyor. Ancak bu ekran kartlarının her ikisi de RTX 3090 FE yanında adeta cüce gibi kalıyor.

Boyutlardan farklı olarak, RTX 3070 Founders Edition’ın soğutma tasarımı geleneksel kartlar ile benzer şekilde. Diğer modellerden farklı olarak fanların ikisi de ön tarafa konumlandırılmış. Ayrıca her üç kart da 12 pinli Molex MicroFit 3.0 güç bağlantı noktasını kullanıyor.

NVIDIA’nın iddialarına bakarsak yeni yenil RTX 3070, önceki amiral gemisi RTX 2080 Ti’dan daha performanslı olacak. Bunun yanı sıra 499 dolar gibi uygun fiyat etiketini gördüğümüzde işler daha da değişiyor. Bu sebeple donanım meraklıları ve oyunseverler, RTX 3070’i şimdiden gözüne kestirdi bile.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"