Technologie

#Google TV Özellikli Yeni Chromecast Tanıtıldı

Google TV Özellikli Yeni Chromecast Tanıtıldı

Yeni Chromecast, Chromecast Ultra’dan aldığı yetenekler ile artık daha güçlü.

Google tarafından yeni Chromecast modeli duyuruldu. 4K HDR, saniyede 60 kare ve Dolby Vision için destek gibi bazı özelliklerini Chromecast Ultra’dan alan akıllı cihaz, Google TV özelliğine de sahip. Ek olarak ürün, 6.500’den fazla yayın uygulamasından içeriği bir araya getiriyor. Bunlara Disney+, HBO Max, Netflix ve Peacock örnek verilebilir. Hatta 2021 yılının ilk yarısında Google Stadia desteği de ürüne eklenmiş olacak.

Televizyonunuza HDMI üzerinden bağlanan Chromecast’in sesli kumandası Google Asistan, YouTube ve Netflix için atanmış özel tuşlara da sahip. İzleme alışkanlıklarınıza göre içeriği düzenleyen “Sizin İçin” sekmesi aracılığıyla, yayın aboneliklerinizden Google TV’nin kişiselleştirilmiş şov ve film önerileri arasından seçim yapabiliyorsunuz. Ayrıca, Google TV’nin İzleme Listesi özelliği ile filmleri ve şovları daha sonra görüntülemek için işaretlemenize imkan sağlanıyor. Hem mobil cihazınızdan hem de dizüstü bilgisayarınızdan içerik eklemeniz de mümkün.

YouTube TV aboneleri için sunulan yeni deneyim ise yayın hizmetlerinden seçilmiş diğer içeriklerle birlikte Sizin İçin sekmesinde canlı TV önerilerinin görüntülenmesini sağlıyor. Google Asistan’ı kullanarak veya Canlı sekmesini açarak canlı TV ve diğer içerik arasında geçiş de yapılabiliyor.

49.99 dolar fiyat etiketi taşıyan yeni Chromecast ABD’de satışa sunulmuş durumda. Ürün daha sonra belirli Avrupa ülkelerinde de satışa sunulacak.

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"