Technologie

GTA IV oyununun Steam’de satışının durdurulma sebebisteam gta IV

Steam üzerinden GTA IV almak isteyen kullanıcılar ilginç bir detayla karşılaştı. Oyunun Steam’deki satışı durdurulmuş durumda.

Oyuncuların favori serilerinden GTA’nın dördüncü oyunu GTA IV bu aralar Steam ile ilginç bir sıkıntı yaşıyor. Oyunu Steam’den almak isteyen kullanıcılar satın alma opsiyonunun oyunun sayfasından kaldırıldığını görünce hayli şaşırdı. Oyunun satışının durdurulmasına anlam veremeyen oyuncular bir cevap arayışına girerken merak edilen sorunun cevabı oyunun geliştiricisi Rockstar’dan geldi. Ne yazık ki oyunu Rockstar bir çözüm bulana kadar Steam’den alamayacaksınız gibi görünüyor. Çünkü mevcut koşullarda firma da elinin kolunun bağlı olduğu izlenimini yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GTA IV sahipleri için sorun yok

Rocstar’ın Verge‘e verdiği açıklama şu şekilde: “Grand Theft Auto IV, esasen Games For Windows Live platformu için geliştirildi. Microsoft, Games For Windows Live desteğini kestiği için artık oyunun mevcut sürümünün satışını sağlayacak yeni kodlar oluşturmak mümkün olmuyor. GTA IV’ün PC’deki dağıtımına devam etmek için diğer seçenekleri araştrıyoruz ve en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Oyuna halihazırda sahip olan kullanıcılar içinse bir sorun bulunmuyor. Öte yandan Rockstar’ın Games For Windows Live platformuyla oyunun ilişiğini kesmesi uzun zamandır bekleniyor. Geçmişte de bu platform yüzünden oyuncular çeşitli sorunlarla karşılaşmış ve sıkıntılar yaşamıştı. Rocstar cephesinde sorunun ne zaman tamamen çözüleceği ise şimdilik bilinmiyor.

PlayStation Plus ocak ayı ücretsiz oyunları


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!