Allgemeines

#Güncel Ethereum 2.0 Testnet’i Kısa Süreliğine Ertelendi

Inhaltsverzeichnis

Güncel Ethereum 2.0 Testnet’i Kısa Süreliğine Ertelendi

Ethereum 2.0 geliştiricileri, 0.12 testnet’inin geniş katılımla gerçekleşmesi için kısa bir erteleme konusunda mutabık kaldı.

Güncel Ethereum 2.0 Testnet'i Kısa Süreliğine Ertelendi

En son Ethereum 2.0 testnet’i olan Altona, 29 Haziran Pazartesi günü yayımlanacak.

25 Haziran tarihinde Eth 2.0 geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada, testnet’in kullanıma hazır olduğu ifade edildi. Tüm geliştiricilerin hazır olması için kısa süre beklendiği söylendi.

Önceki testnet’leri koordine eden geliştirici Afri Schoedon, Altona’yı başlatmak için gereksinimlerin karşılandığını açıkladı.

Schoedon, bazı mevduatlardaki usulsüz gözüken verilerin, „genesis blokuna ait olduğunu“ vurguladı. Öte yandan geliştiriciler, hafta sonu beklenenden az geliştiricinin hazır olması ihtimaline karşı açılışı pazartesi gününe ertelemeyi kabul ettiler.

  #Yaay

Son sürüme yaklaşılıyor

Altona testnet, Ethereum 2.0 güncellemesi için oluşturulan 0.12 özelliklerine sahip. Geliştiriciler, ilk uzun ömürlü Eth 2.0 testnet’in bu olacağını bildiriyorlar.

Altona, geliştiriciler tarafından hala „devnet“ olarak adlandırılıyor, yani öncelikle kod hatalarını gidermeyi amaçlıyor. Önceki ağlar genellikle senkronizasyon, hatta zincirde çatallanma (fork) oluşmasına neden olacak temel sorunlara sahipti.

Ethereum blockchain için Faz 0 mainnet sürümü konusunda henüz net bir açıklama yok. Ancak Altona testnet muhtemelen bu hedefe yaklaşmak için en önemli adım olacak.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"