Technologie

Havacılığı değiştirecek pilotsuz helikopter modeli [Video]luna pilotsuz helikopter


Otonom sistemler havacılık alanında da kendisine yer bulmaya devam ediyor. Bunların en yenisi ise pilotsuz helikopter Luna oluyor.


Askeri alanda pilotsuz helikopter modelleri üzerinde çok uzun zamandır çalışmalar yapılıyor. Luna ise süreci sivil helikopterlere ve şehirlere taşıyor. Skyryse tarafından geliştirilen Luna, FAA onayı almış bir otonom yani havacılık tarafı için sürücüsüz değil pilotsuz bir helikopter modeli. Robinson R-44 temelli helikopter, kalkıştan iniş ile yol almaya kadar tüm uçuş sürecini otomatik olarak yönetebiliyor. Günümüzde uçan taksi geliştiren firmalardan farklı bir yol izleyen Skyryse, geliştirdiği otonom teknolojiyi hali hazırda uçan ve onaylı bir hava aracında sergileyerek ses getirmeyi başarıyor. Firmanın bu helikopter ile amacı elbette şehirler içerisinde havadan yolcu taşımak. Ancak bu helikopterde kullanılan Skyryse Flight Stack teknolojisinin, hazırlanan uçan taksi modellerine de entegre edilebileceği aktarılıyor. Bu da teknolojiyi oldukça değerli kılıyor. Firmalar uçan taksilerin uçma kısmını aşırı zorlanmadan halledebiliyor. Esas iş onları şehirlerde görev yapabilir hale getirmekten yatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Luna pilotsuz helikopter ilk bakışta korkutucu görünüyor

Ancak kurulan altyapı yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere oldukça iyi çalışıyor. Bu sistemin uçan taksiyeler harici bir amacı da bulunuyor. Bu Skyryse Flight Stack teknolojisi mevcut helikopterlere gelişmiş otomatik pilot özelliği de ekleyebiliyor. Burada acil durumlarda otomatik iniş kalkıştan yol almaya kadar birçok imkanın adı geçiyor. Bunların hepsini kağıt üstünde değil yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere gerçekten yapabilen Skyryse, bu açıdan gelecek için çok değerli görünüyor.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!