Technologie

Huawei Kirin 1020 işlemciden heyecan verici performans detayıHuawei Kirin 1020

Huawei imzalı yeni amiral gemisi işlemci modeli Kirin 1020 için yeni detaylar sızdırıldı. İşlemci gerçekten çok iddialı geliyor.


Huawei Kirin 1020, söylendiği kadarıyla “Baltimore” kod adıyla aktif olarak yolda bulunuyor. İşte bu işlemci, artık hemen hemen kesinleştiği üzere 5 nm üretim sürecinden çıkıyor. Gerçekten işlemci dünyasında 5 nm seviyesine inilmiş olması inanılmaz görünüyor. Bu değer aşağıya indikçe birim alandan daha fazla performans alınıyor ve enerji sarfiyatı da azalıyor. Peki Kirin 1020 tam olarak ne kadarlık bir performans artış getiriyor? Açıklamaya göre Kirin 990’lara göre tam yüzde 50 oranında. Karşılaştırmak adına Snapdragon 865 işlemci, Snapdragon 855’ten yüzde 25 daha hızlı. Bu açıdan devasa bir performans zıplaması yapacak 5 nm Huawei Kirin 1020, 2020’de 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk işlemci olacak gibi görünüyor. İkinci işlemcinin ise Apple A14 Bionic olacağı söyleniyor. TSMC tarafından üretilecek bu işlemciler mobilde sınırları zorlamaya hazırlanıyor. 7 nm seviyesi iniş daha yeni olmuş gibi gelirken, 5 nm seviyesine geçiş hızımız gerçekten şaşırtıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Kirin 1020 ilk olarak hangi telefonlarda yer alacak?

Sağlam kaynaklara göre bu işlemciyi kullanan ilk telefonların Mate 40 ailesinde yer alacağı söyleniyor. Kaynağa göre 2020 başında gelecek P40 ailesinde Kirin 990 kullanılıyor. Bu arada firma orta seviyeyi de unutmuyor. 2020’de Kirin 810‘un yerini alacak Kirin 820‘nin geleceği ve bu işlemcide 5G desteği olacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!