Technologie

Huawei Mate Xs katlanabilir telefondan önemli açıklamaHuawei Mate Xs katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon Huawei Mate X‘in performans konusunda çıtayı yükseltecek yeni sürümü Mate Xs hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, Çin’de güzel satış rakamlarına ulaşıyor. Tanıtıldıktan sonra satışa çıkması uzun süren cihaz, 2020’de Mate Xs versiyonu ile ses getirecek. Daha önce tanıtımı yapılan katlanabilir telefon, mobil tarafın CEO’su Richard Yu’ya göre Mate X’ten daha iyi bir menteşe sistemine sahip olacak. Aynı zamanda telefonun ekranı çizilmelere karşı daha dayanıklı olacak da deniyor. Burada firmanın bir ihtimalle katlanabilir cam kullanma ihtimali bulunuyor. Daha önce Çin’de duyurulan yeni sürüm, Mate X’ten farklı olarak gücünü Kirin 980 değil Kirin 990 5G işlemciden alıyor. Resmi olarak MWC 2020’de karşımıza çıkacak gibi telefon, Çin dışında satılacak mı bilinmiyor. Ancak firma yetkilileri Mate X’in 2020 ilk çeyrekte Avrupa’ya geleceğini aktarıyor. Burada X yerine direkt olarak Xs’in getirilebileceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate Xs ve Mate X’in paylaştığı ortak diğer özellikler şöyle 

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!