Technologie

Huawei P40 Pro, P40 ve iddialı kamera detayları – BB

Huawei P40 Pro
Huawei P40 ile beraber gelecek Huawei P40 Pro için arka kameraya yönelik yeni bilgiler ortaya çıktı. Model bu konuda güçlü geliyor.

2019’un ilk çeyreği içerisinde gelecek merak edilen modellerden Huawei P40 Pro, bir Huawei amiral gemisinden beklendiği üzere kamera konusunda sınırları zorlayacak. Peki burada bizi tam olarak nasıl bir kurulum bekliyor? Eski ile yeni bilgileri harmanlarsak modelin arkasında dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Burada en çok dikkat çeken kamera elbette yeni nesil periskop kamerası oluyor. Söylendiği kadarıyla telefondaki yeni nesil periskop kamerasında prizma + iki adet ayna kullanıyor ve bu sayede 10x optik zoom sunulacağı, dijital zoom’un ise 100x’e ulaşacağı aktarılıyor. Ancak arkada dikkat çeken bir kamera daha bulunuyor. O da 52 megapiksellik 1/1.3 inç ana kamera oluyor. Sağlam kaynaklara göre bu kameranın arkasında Sony yer alıyor. P40 Pro’ya özel olarak hazırlandığı söylenen bu sensör, “Quad Quad Bayer” yapısında tasarlanmış. Bu sensörün aşırı teknik detaylara girmeden aşırı yüksek bir düşük ışık performansı sunacağı aktarılıyor. Bunu fotoğraf yanında video tarafında da sunacak denilen telefonun, diğer kamerası ise 40 megapiksellik 1/1.5 inç “Cine” olacak. Ayrıca modelde bir de derinlik hesaplamaları için 3D ToF kamerası yer alacak.

Huawei P40 Pro için diğer teknik detaylar da iddialı

Düşük ışık performansı ve zoom konusunda 2020’nin en iddialılarından olacak denilen P40 Pro, kesin olarak 90 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç QHD+ HDR AMOLED bir ekran üstüne kuruluyor ve gücünü en üstte 12 GB RAM ile Kirin 990 / 990 5G işlemciden alıyor. 40W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile yolda olan modelin, normal versiyonu da gelişmiş bir kamera taşıyor. Normal P40 modelinde 52 megapiksel 1/1.3 inç + 40 megapiksel 1/1.5 inç Cine + 8 megapiksel 3x telefoto kameralar bir araya geliyor. İki telefon da Google uygulamalarına ve servislerine sahip olmayacak.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı düşmeyi sürdüren cihaz Xiaomi Mi Note 10


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!