Allgemeines

#İDDİA: Wirecard Yöneticisi Paraları Bitcoin ile Taşımış!

Inhaltsverzeichnis

İDDİA: Wirecard Yöneticisi Paraları Bitcoin ile Taşımış!

Yeni habere göre Wirecard yöneticisi Marsalek, Bitcoin yoluyla aktardığı paralar ile Rusya’da saklanıyor!

İDDİA: Wirecard Yöneticisi Paraları Bitcoin ile Taşımış!

Wirecard COO’su Jan Marsalek, iddiaya göre paraları Dubai’den Rusya’ya aktarmak için Bitcoin (BTC) kullandı.

Rus haber kaynağı Kommersant’ın 20 Temmuz tarihli haberine göre Marsalek, Rusya’da kripto para yoluyla aktarabildiği paralar ile saklanıyor.

Habere göre Marsalek, şu anda Rus özel hizmetlerinin denetimi altında Moskova’ya yakın özel bir evde kalıyor. 

Bu ay başında sızan belgelere göre Marsalek, gerçekten de Rus hükümetiyle bağlantılara sahip. İddiaya göre Marsalek gizli belgelere sahip ve Londralı yatırımcıları kandırmak için istihbarat birimiyle bağlantılarını da kullanmış.

2 milyar dolar kayıp

Marsalek’i içeren skandal haziran ayı sonunda, Büyük Dörtlü şirketi EY’nin Wirecard kayıtlarında belirtilen nakit 2,1 milyar doların varlığını doğrulayamaması ile başladı.

Marsalek, geçtiğimiz ay eksik paraların izini sürmek için gittiği iddia edilen Filipinler’den sonra kayıplara karıştı. Bazı iddialara göre ise Rus Federal Güvenlik Hizmeti, Marsalek’in Filipinler’e girdiğini gösteren belgelerde değişiklik yapmasına yardım etmiş olabilir.

Kayıp 2 milyar dolar haberleri, Wirecard’ın aciz başvurusunda bulunmasına ve eski CEO Markus Braun’un Almanya’da tutuklanmasına yol açtı. 

Çoğu büyük kripto banka kartının ihraççısı olan Wirecard’ın yaşadığı bu skandal, kripto topluluğunda büyük bir etki yarattı. Etkilenen kripto kartların arasında Crypto.com ve TenX gibi şirketler tarafından oluşturulan kartlar da yer alıyor.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"