Technologie

Instagram uygulamasında gerçekleştirilen sürpriz değişiklik – BB

Instagram
Facebook’un popüler sosyal medya kanalı Instagram, mobil uygulamasında önemli bir değişiklik yaptı. Bu değişikliğin arkasında IGTV yer alıyor.

Instagram, kısa süre önce beklenmedik bir adım attı ve ana uygulaması içerisinde yer alan IGTV simgesini kaldırdı. Direkt mesaj simgesinin hemen yanında yer alan ve IGTV’ye erişim sunan bu simge, şu an dünya genelindeki herkesten kaldırılmış durumda. Bunun arkasında hemen hemen kimsenin IGTV’ye bu simge üstünden erişim sağlamaması yer alıyor. Firmaya göre kişiler IGTV videolarını ana akışları ya da keşfet bölümü içerisinde buluyor. Bu simgenin kaldırılması birçok kişiyi oldukça memnun ediyor. Çünkü gerçekten hem IGTV çok fazla kullanılmıyor hem de direkt mesajları açmaya çalışırken yanlışlıkla IGTV’yi açma derdi ortadan kalkmış bulunuyor. Bu arada bu hamle IGTV’nin ortadan kaldırılacağı anlamına gelmesin. 1 dakikadan uzun videolar için altyapı yerini korumayı sürdürecek deniyor.

Instagram kısa süre önce de önemli bir adım atmıştı

Platform geçtiğimiz hafta içinde yapılan açıklamaya göre direkt mesaj altyapısını web sürümüne getiriyor. Şimdilik küçük bir kitle üzerinde aktif edilen özellik, kişilerin tarayıcı üstünden mesajlaşmasına imkan tanıyor. Daha önce buna izin vermeyen ve bu konuda tepki çeken sosyal medya devi, sonunda beklenen adımı atıyor. Önümüzdeki aylarda global olarak herkese açılacağı aktarılan web üstünden direkt mesaj imkanı, platformu telefonundan çok bilgisayarından kullanan kişiler için oldukça faydalı görünüyor. Uygulama kullanım çapını sürekli olarak genişletiyor ve bu da elbette sevindiriyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin dikkat çeken akıllı telefonu


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!