Technologie

Instagram’dan elektronik sigara, tütün ve silah yasağıInstagram

Sosyal medyanın son yıllardaki en popüler yerlerinden Instagram, platformu daha güvenli hale getirmek adına önemli bir adım attı.

Dünyanın en büyük sosyal medya kanallarından olan Instagram, kısa süre önce bir duyuru yaptı ve ünlü isimlerin markalı içerik reklamlarına elektronik sigara, tütün ve silah yasağı getirdi. Bundan sonra influencer’lar içerisinde elektronik sigara, tütün ürünleri ve silah gibi içeriklerin yer aldığı markalı içerikleri öne çıkaramayacak. Önümüzdeki haftalarda geniş çaplı olarak hayata geçecek denilen yeni süreç, elbette oldukça güzel görünüyor. Bu tarz içerikler özellikle yaşı ufak kullanıcılar için istenmeyen sorunlar doğurabiliyor. Bunu önlemenin en güzel yolu da elbette bu içerikleri platformda yasaklamaktan geçiyor. Çünkü para için gerçekten çok tehlikeli ürünler, toplumda etkisi bulunan büyük kişiler tarafından “iyi olarak” gösterilebiliyor. Firma kendi içerisinde de bu ürünlerin reklamlarına izin vermiyor. Ayrıca influencer’lara alkol ve diyet ilaçları konusunda da özel sınırlamalar getirilmiş durumda. Bu da çok önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram bu konuda daha önce de büyük bir adım atmıştı

Hatırlarsınız Facebook geçtiğimiz aylarda kendisi ve Instagram içerisindeki alkol, elektronik sigara ve tütün ürünleri ile alakalı tüm özel satışları ve ticareti yasakladı. Firma ayrıca alkol, elektronik sigara ve tütün ile alakalı birçok paylaşımı sadece 18 yaş üstündeki kişilere göstermeye başlamıştı. Instagram başta olmak üzere alkol ve tütün satışı yapan tüm Facebook gruplarını kapsayan yasak, daha önce de belirttiğimiz üzere özellikle çocuklar için hayati önem arzediyor. Firma Marketplace içerisinde alkol ve tütün satışına da çok uzun süredir izin vermiyor. Şimdiki adımla mücadele daha iyi hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Puma’dan oyunculara özel ayakkabı

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!