Technologie

Instagram’dan sevindiren “direkt mesaj” hamlesi – BBInstagram

Facebook’un popüler sosyal medya kanalı Instagram, uzun zamandır gelmesi beklenen bir özelliği sonunda web tarafı için kullanıma açıyor.

Sosyal medyanın sürekli olarak büyüyen platformu Instagram, yapılan açıklamaya göre direkt mesaj altyapısını web sürümüne getiriyor. Şimdilik küçük bir kitle üzerinde aktif edilen özellik, kişilerin tarayıcı üstünden mesajlaşmasına imkan tanıyor. Daha önce buna izin vermeyen ve bu konuda tepki çeken sosyal medya devi, sonunda beklenen adımı atıyor. Önümüzdeki aylarda global olarak herkese açılacağı aktarılan web üstünden direkt mesaj imkanı, platformu telefonundan çok bilgisayarından kullanan kişiler için oldukça faydalı görünüyor. Uygulama kullanım çapını sürekli olarak genişletiyor ve bu da elbette sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce de önemli bir adım atmıştı

Popüler platform artık kişilerin yeni hesap açma kısmında doğum tarihini yani yaşını soruyor. Yeni dönemde artık (Birçok ülkede) 13 yaşın altındaki kimse yeni bir hesap açamıyor. Verilen doğum tarihi verilerinin gizli kalacağını (Profilde çıkmayacak) özellikle belirten sosyal medya devi, platformun içerik seviyesini koruma şansı olmadığından, çocukları bu şekilde koruma yolunu tercih ediyor. Bu arada Instagram mesaj ve grup ekleme tarafında da önemli bir yenilik sunuyor. Yaş sınırı ile beraber yeni eklenen ayarlar sayesinde artık sadece takip ettiğiniz kişilerden özel mesaj almayı seçebiliyor ya da takip ettiğiniz kişilerin sizi bir gruba eklemesine izin verebiliyorsunuz. Bunlar da gerçekten oldukça faydalı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!