Technologie

iPhone 12 hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar – BB

iPhone 12
2019 yılının eylül ayında iPhone 11 ailesini tanıtan Apple, iPhone 11 modelleriyle kullanıcıların ilginisi çekmeyi başarmıştı. iPhone 11‘de uygun fiyat ve güçlü performans sunan Apple, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’te hem işlemci hem de kamera performansını en üst noktaya taşımıştı.

Şirketin piyasaya sürdüğü bu modellerin ardından 2020’de piyasaya çıkacak iPhone 12 ailesi teknoloji tutkunları tarafından merakla bekleniyor. Biz de sizler için yeni modellerde olacağı konuşulan özellikleri detaylı olarak değerlendirdik. Apple’ın bu yıl dört farklı iPhone modelini tanıtması bekleniyor. 5,4 inç, 6,7 inç ve 6,1 inç (iki farklı model) olmak üzere farklı ekran boyutu seçeneklerinin kullanıcıların beğenisine sunulacağı ifade ediliyor.

6,7 inç ve 6,1 inç ekranlı modellerde Apple’ın OLED ekrana ve 3’lü kamera sistemine yer vermesi bekleniyor. 5,4 inç ve 6,1 inçlik modellerde ise şirketin 2’li kamera sistemine yer vereceği konuşuluyor. Telefonlarda lazerden güç alan 3D Toff kameranın yer alacağı söyleniyor. Bu kamera sayesinde telefonların artırılmış gerçeklik uygulamalarıda başarılı performans sergilemesi bekleniyor. Apple’ın bu yılki tüm iPhone modellerinde OLED ekrana destek vereceği dile getiriliyor.

Tasarım diline bakıldığında yeni iPhone’lardan en az birinin iPhone 4’ün çerçevesine benzer bir metal çerçeve ile önemli bir yeniden tasarıma sahip olacağını öne sürüyor. Ön taraftaki çentik boyutunu azaltan yeni bir TrueDepth kamera sisteminden söz ediliyor. 5G bağlantı teknolojisine de sahip olmasını beklediğimiz yeni modellerin 4G’ye kıyasla daha hızlı internet deneyimi sunması bekleniyor.

Performansta sınırları zorlayacak

5nm üretim süreciyle üretilecek A14 işlemcisiyle hem performans anlamında hem de verim anlamında daha başarılı performans sergileyeceği konuşulan iPhone 12 ailesinin pil ömrü konusunda da daha gelişmiş olacağını söylemek mümkün. Bununla birlikte Pro ailesinde 6 GB’lık RAM’in de yer alacağı dile getiriliyor.

iPhone 12 ne zaman tanıtılacak

iPhone 12 hakkındaki tüm detaylar eylül ayında tanıtılması beklenen etkinlikte gün ışığına çıkacak. Telefonla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Görsel Phonearena‘dan alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli

 


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!