Technologie

iPhone modelini iOS 13.3’e güncelleyenlerin bilmesi gereken karariPhone iOS 13.3 Apple

iPhone modelelerini iOS 13.3 sürümüne yükselten kullanıcıları küçük bir sürpriz bekliyor. Apple geçtiğimiz akşam sessiz sedasız bir düzenleme yaptı.

Apple, iPhone kullanıcılarının pek hoşuna gitmeyecek yeni bir düzenlemeye imza attı. Telefonunuzu geçtiğimiz hafta iOS 13.3. sürümüne yükselttiyseniz ancak bundan memnun kalmayarak bir önceki sürüme dönmek istiyorsanız bu artık mümkün olmayacak. Kullanıcıların iOS 13.2.3 ve iPadOS 13.2.3 versiyonlarına dönmesi engellendi. Eski iOS sürümlerine dönme sebeplerinden biri kullanıcıların yeni sürümün “cihazı yavaşlattığı” düşüncesi olurken esas sebep ise aslında jailbreak. Eski sürümlerdeki açıklar telefon için jailbreak kapılarını açıyor. Ancak Apple zaten uzun zamandır kullanıcıların eski versiyonlara dönmesini istemiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone modelleri güncel versiyonda tutuluyor

Yayınlandıktan sonra çok sık ve fazla sayıda yeni güncelleme ile geliştirilen iOS 13 versiyonu için Apple zaten kullanıcıların olabildiğinde en yeni sürümde kalmasını istiyor. Kullanıcıları mevcut tehditlerden korumak adına yapılan bu çalışma da aslında meyvelerini veriyor. iPhone modellerinin en yeni iOS sürümüne geçiş hızı hayli etkileyici diyebiliriz.

iOS 13.3 güncellemesi bazı sıkıntıları giderme dışında Ekran Süresi kısıtlamalarında da yeni alternatifler sunmuştu. Aynı zamanda emoji klavyesinde Memoji ve Animoji çıkartmalarını istemeyenler için de kapatma alternatifi getirilmişti. Şimdilerde iOS 13.3.1 betası devam ediyor. Hata düzeltmeleri ve performans geliştirmelerine odaklanan bu yeni güncellemenin kullanıcılarla ne zaman buluşacağı şimdilik bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Türkiye’de 3D yazıcı sektörünü geliştirecek yeni anlaşma

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!