Technologie

“Jetman” Yves Rossy’den kişisel uçuş konusunda devrim [Video]"Jetman" Yves Rossy jet wing


İlk Jetman olarak geçen Yves Rossy, kurduğu inanılmaz performanslı çalışan sistemin en büyük eksiğini ortadan kaldırmış durumda.

Jetman Yves Rossy, jet motorlu özel kıyafeti (Jet Wing ya da jet kanatlar olarak geçiyor) ile uçabilen dünyanın en önemli insanları arasında yer alıyor. Bu konuda neler yapılabileceğini tüm dünyaya gösteren Rossy, şimdi sürece çağ atlatan bir gelişme ile gündemde bulunuyor. Yves Rossy şimdiye kadar bir helikopter ya da uçak aracılığıyla gökyüzüne çıkıyor, daha sonra atlayarak bağımsız olarak uçuş gerçekleştirebiliyordu. Şimdi ise işler değişti. Yeni geliştirilen Jet Wing sayesinde Rossy artık yerden dikey olarak kalkabiliyor. Bunun arkasında ise kanatlara entegre edilen dört adet yeni Jetcat P550 jet motoru yer alıyor. Daha güçlü bu motorlar otonom bir sistem sayesinde Jetman‘i dikey olarak yerden kaldırabiliyor. Yukarıdaki videoda bu sürecin ne kadar stabil olduğunu gözler önüne seren Rossy, sistemin üzerinde çalışmaların devam ettiğini aktarıyor. Eldivene yerleştirilen kontrol ünitesi ve gövde ağırlığının verildiği yöne doğru çok rahat hareket edebilen yeni Jet Wing, bu modda çok yumuşak inişe de imkan tanıyor. Bu sürecin bu kadar pürüzsüz ve rahat olması gerçekten harika görünüyor.

"Jetman" Yves Rossy jet wing

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jetman Yves Rossy, geleceği gözler önüne seriyor

Henüz dikey kalkıştan düz uçuşa nasıl geçildiği gösterilmiyor. Bunun üstüne çalıştıklarını belirten Rossy, gerçekten “kişisel havacılık” kavramını gelecekte değiştirecek bir sistem geliştiriyor.

İlgili Video

Yves Rossy’in kullandığı sistem gerçekten çok yüksek performansa sahip

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!