Anime || Manga

Kakegurui Konusu ve Tanıtımı

Anime izlemeyi seviyorsanız „AnimeX“ uygulamasını indirip reklamsız izleyebilirsiniz.

AnimeX - Watch Anime Movie Trailers
AnimeX – Watch Anime Movie Trailers

Konu : Hyakkaou Akademisi, çok farklı bir müfredata sahip ayrıcalıklı bir kurumdur. Zenginler içerisinde bile zengin olduğunuzda sizi öne çıkaracak şey kitaplar ya da atletik yetenekler değildir. Rakibin aklından geçenleri anlamak ve uzlaşma sanatıdır. Bu becerileri sivriltmenin ise kumardan daha iyi bir yolu yoktur. İşte bu sebeple Hyakkaou Akademisi’nde kazananlar krallar gibi yaşarken kaybedenlerin canına okunur. Ne var ki okula Yumeko Jabami’nin katılması, herkese gerçek kumarın ne olduğunu öğretecektir.

Öncelikle Kakegurui bir okul animesi, lise ortamında geçiyor. Ama etrafta öğretmenin ö’sü yok .Anime, konusu gereği zaten olaylar ders sonrası zamanlardan bahsediyor. Konusuna gelince tamamı zengin veya nüfuz sahibi kişilerin çocuklarından oluşuyor. Yumeko başta sessiz sakin ve saygılı bir öğrenci izlenimi yaratsa da aslında daha sonra kompulsif bir kumarbaz olduğu ortaya çıkıyor. Çok zeki ve iyi bir kumarbaz olduğu su götürmez fakat yenmek için değil sadece kumardan zevk aldığı için kumar oynuyor. Bu da onu tahmin edilemez ve son derece tehlikeli yapıyor. Yumeko’nun kazanmak için kumar oynamaması onu ve etrafında gelişen olayları daha ilginç hale getiriyor ve bizi de hayretler içinde bırakıyor. En güzeli de ne de olsa Yumeko kazanacak gibi bir düşünceyle izletmemesi oluyor. Evet Yumeko kumar da kaybediyor, çok zor durumlarda kalıyor ve klasik shounen animeleri gibi azimle girdiği bu durumdan çıkmıyor. Kakegurui bu yönüyle de oldukça izlenesi bir anime haline geliyor. Kakegurui’yi çizim, animasyon, tema, ortam ve en önemlisi karakterlerin yüz ifadeleri itibariyle fazlasıyla Prison School’a benzetiyorum. Uzun lafın kısası Kakegurui her izleyiciye göre değil. Ama izleyicisine göre şimdiye kadar oldukça iyi bir anime.

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!