Sozialen Medien

#Kasık ve Göbek Fıtığı Ameliyatı: İnsizyonel Fıtık Nedir?

Kasık ve Göbek Fıtığı Ameliyatı: İnsizyonel Fıtık Nedir?

Kasık ve Göbek Fıtığı Ameliyatı: İnsizyonel Fıtık Nedir?

Kasık ve Göbek Fıtığı Ameliyatı: İnsizyonel Fıtık Nedir?

Halk arasında fıtık olarak bilinen Hernia, bir organı yerinde tutan kas veya dokudaki açıklıktan yararlanarak içeri itilmesi sonucunda ortaya çıkmasıdır. Çoğu fıtık hemen hayati bir tehlike göstermesede ilerleyen süre zarfında bazı tehlikeli komplikasyonlara sebep olabilir. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt, gelişen teknolojiyle fıtıktan kolayca kurtulunabileceğini söylemektedir. Birçok bireyde sıklıkla rastlanan kasık fıtığı hakkında karın yağı veya ince bağırsak döngüsü, karın duvarının alt katmanlarından tübüler bir geçit olan kasık kanalına girer. Bir fıtık, bir iç organın (genellikle ince bağırsak) bir kısmının peritondaki zayıf bir nokta veya yırtılmadan çıkmasıyla oluşur; karın organlarını yerinde tutan ince kas duvarı şişkinliğe neden olur. Erkeklerde inguinal herniler tipik olarak skrotum yakınındaki kasık bölgesinde, bir veya her iki (çift fıtık) tarafta gelişir. 

Kasık ve Göbek Fıtığı Ameliyatı: İnsizyonel Fıtık Nedir?

  #„Ich bin echt traurig”: „Bares für Rares”-Expertin deckt dreisten Betrug auf

Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt, hastaların ameliyattan önce ne zaman yemek ve içmeyi bırakmanız gerektiği konusunda talimatlara uyulması gerektiğini hatırlaarak operasyonun tamamlanması genellikle 30 ila 45 dakika sürer ve genellikle aynı gün eve gidilebileceğini belirtmektedir. Kasık ve göbek fıtığı ameliyatında kullanılan yöntemler arasında: 

  • Açık Cerrahi: Açık inguinal herni onarımı genellikle lokal anestezik  veya omurgaya enjekte edilen bölgesel bir anestezik altında gerçekleştirilir. Bu, işlem sırasında uyanık kalacağınız anlamına gelir, ancak ameliyat edilen alan uyuşacaktır, böylece herhangi bir acı hissetmeyeceksiniz.
  • Laparoskopik: Bu ameliyatta kasık fıtığı onarımı için genel anestezik kullanılır, bu nedenle operasyon sırasında uyuyacaksınız. Ameliyatı sırasında, cerrah genellikle karnınızda tek bir büyük kesi yerine 3 küçük kesi yapar. Bir ışık kaynağı ve bir kamera (laparoskop) içeren ince bir tüp bu insizyonlardan birine sokulur, böylece cerrah karnınızın içinde görebilir.
  • Transabdominal preperitoneal (TAPP): Aletler karnınızın kas duvarından ve organlarınızı kaplayan astardan (periton) yerleştirilir. Daha sonra peritonun bir flebi fıtık üzerine geri soyulur ve bir parça örgü zımbalanır veya güçlendirmek için karın duvarınızdaki zayıflamış alana yapıştırılır.
  • Total ekstraperitoneal (TEP): Bu en yeni tekniklerdendir ve periton boşluğuna girmeden fıtığın onarılmasını içerir. Onarım tamamlandığında, cildinizdeki insizyonlar dikiş veya cerrahi yapıştırıcı ile kapatılır.

Neoldu.com

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

  #Angel-Has-Fallen-Regisseur plant bereits nächstes Fallen-Sequel mit Gerard Butler

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"