Anime || Manga

Kimetsu no Yaiba Konusu ve Kişisel Görüş

Konu: 

Eski çağlardan beri ormanda insan yiyen iblisler olduğu söylentisi gezmektedir. Bundan ötürü yerli halk gece vakti dışarıya çıkmayı hiç göze alamıyordu. Aynı zamanda efsaneye göre geceleri bu kana susamış iblisleri avlayan bir iblis avcısı vardır. Genç Tanjirou için bu söylentiler yakında acı gerçeklere dönüşecekti. Babasının ölümünden beri Tanjirou ailesine bakma görevini üstlenmişti. Hayatları trajedilerle karşılaşmış olsa bile mutluluğu bulmuşlardı. Ama bu mutluluk Tanjirou ailesini katledilmiş buluncaya kadardı ve hayatta kalan tek üyesi olan kız kardeşi Nezuko, bir iblise dönüşmüştü. Şaşırtıcı bir şekilde Nezuko hala insan duygularını ve düşüncelerini taşıyordu. Böylelikle Tanjirou’nun iblislerle dövüşme ve kız kardeşini tekrar insana dönüştürme görevi başladı.

Tür: Aksiyon, Tarihi, Shounen, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar

Kişisel Görüş

2019 yılının bize kazandırdığı güzel animelerin başını çeken bu animede Ufotable stüdyosu mükemmel bir iş çıkartmış ve savaş sahnelerini soluksuz izleyeceğimiz şekilde yapmış. Bir animede isteyeceğimiz çoğu şey bu animede mevcut. Yeri geldiğinde kâh hüzünleneceğimiz kâh kahkaha atacağımız bir anime. Yan karakterlerin animeye kattığı çokça güzel sahne var. Çoğu kişi tarafından 2019 yılının en iyi animesi veya en iyi animelerinden birisi olarak anılması gayet doğru. Özellikle savaş animeleri sevenler için mükemmel bir anime.

Kişisel Görüş: 9/10

MyAnimeList: 8.95/10

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"