Allgemeines

#Kurumsal Yatırımcının Bitcoin’den Korkmasına Gerek Kalmadı

Kurumsal Yatırımcının Bitcoin’den Korkmasına Gerek Kalmadı

Bankalara verilen kripto para saklama izni, kurumsal yatırımcıların sektöre duyduğu korkuyu azalttı.

Kurumsal Yatırımcının Bitcoin'den Korkmasına Gerek Kalmadı

ABD bankacılık düzenleyicisi, Office of the Comptroller of the Currency (Para Birimi Saymanlık Ofisi, OCC) tarafından getirilen yasal şeffaflık sayesinde, kurumlar kripto para sektörüne daha sıcak yaklaşacak.

Kripto saklama hizmeti sağlayıcısı Anchorage başkanı Diogo Monica, 23 Temmuz’da OCC’nin hamlesini, yıllarca ekosistemi geliştirmek isteyenlerin çabalarını boşa çıkarmayacak bir karar olarak nitelendirdi.

„Asıl fayda, açık biçimde düzenleyici desteğinin olmadığı durumlarda uzak durmak isteyen kurumsal yatırımcılara sağlanıyor. OCC, geleneksel finans kurumlarının kripto para saklama hizmeti sunabileceğini söyleyerek bu endişeyi ortadan kaldırıyor.“

OCC kararı kripto para sektörü için bir zafer

22 Temmuz’da OCC, federal ABD bankalarının dijital varlık saklamaları için izin vermişti. YouTube videosunda Morgan Creek Digital Kurucu Ortağı Anthony Pompliano, bu hamlenin sektöre şeffaflık sağladığını söyledi.

Daha fazla banka sektöre girebilir

Tüm bankaların gelecekte kripto para saklama hizmeti verip vermeyeceği konusuna olumlu yaklaşan Monica, „Dijital varlık sahibi olmak an itibarıyla teknolojik araçlar ve bilgi gerektiriyor. Bankaların aşması gereken bir engel bu“ ifadesini kullandı.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"